16 آذر, 1394

ایمان به توانمندی‌های داخلی راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است

مشاور معاون اول رئیس جمهور، گفت: باید به توانمندی‌های داخلی ایمان داشته باشیم تا بتوانیم به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در اقتصاد مقاومتی دست یابیم.

رستم قاسمی دیروز(یکشنبه) در جشنواره علمی پژوهشی “تا ثریا” که در سالن امام خمینی(ره) دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: حضور ۲۸ میلیون زائر در اربعین حسینی یک حرکت بزرگی بود که مسلمانان در مقابل حرکت عظیم امام حسین(علیه السلام) انجام دادند.

وی با بیان اینکه شرایط منطقه خوب نیست، گفت: با وجود مشکلات بسیاری که در منطقه وجود دارد؛ اما جمهوری اسلامی ایران توانسته است به یک قدرت و پایه در منطقه تبدیل شود.

مشاور معاون اول رئیس جمهور افزود: استکبار جهانی برای براندازی جمهوری اسلامی ایران در منطقه کارهای بسیاری انجام داده است ولی جمهوری اسلامی ایران توانسته با آن‌ها مقابله کند.

قاسمی به تغییر بستر اقتصاد در جهان اشاره کرد و بیان کرد: اقتصاد امروزه با گذشته تفاوت‌های زیادی دارد و ما برای پیشرفت در جهان و یافتن جایگاه واقعی خود در دایره اقتصادی باید ظرفیت‌های خود را بشناسیم و از آن‌ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد در گذشته بیشتر برپایه خوداتکایی و بدون وابستگی بوده است، گفت: امروزه این رویکرد تغییر کرده است و به عامل موثر در جهان تبدیل شده است.

مشاور معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقتصاد در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است پس باید بتوانیم با تلاش جایگاه اصلی خود را در جهان پیدا کنیم.

قاسمی با بیان اینکه کشور ما از نظر جغرافیایی از ظرفیت بالای برخوردار است گفت: ظرفیت جغرافیایی بالا و و همسایگی جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ کشور شرایط را برای افزایش تولیدات و صادرات مهیا ساخته است و باید با برنامه‌ریزی درست از این شرایط بی‌نظیر استفاده ببریم.

مشاور معاون اول رئیس جمهور زمان را عامل مهم در اقتصاد دانست و اظهار کرد: اگر خودشناسی و برنامه‌ریزی در زمان خود انجام نگیرد ما هیچگاه به اهداف خود دست‌ نخواهیم یافت؛ چرا که امروزه زمان در اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری ثروتمند است، ولی باید برنامه‌ریزی‌ها به درستی انجام گیرد تا بتواند در جایگاه اصلی خود قرار گیرد.

مشاور عالی وزیر دفاع، ایمان به توانمندی های داخلی را راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی دانست.

قاسمی با بیان اینکه عراق یکی از بهترین بازارها برای محصولات ما است گفت: این کشور سالانه ۴۰ هزار میلیارد دلار واردات دارد که بهترین بازار برای کالاهای کشور ما است پس باید با ایجاد طرح‌های مختلف بتوانیم این کار را انجام دهیم.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.