5 آذر, 1394

اتکا به منابع داخلی راهکار مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب باید به منابع داخلی متکی بود.

سرهنگ شهرام صادقی در آئین اختتامیه اردوهای جهادی دانشجویی استان همدان با بیان اینکه توجه به بحث اقتصادی در اردوهای جهادی خالی است چراکه امروز جنگ اقتصادی است افزود: اگر تحریم های ظالمانه و اقتصادی هم برداشته و اقتصاد ما به شکوفایی برسد خیالی بیش نیست.

وی اضافه کرد: با وجود دهها برجام هم مشکلات اقتصادی برطرف نمی شود البته ما بدبین نیستیم و این موضوع را زیر سوال نمی بریم اما در این زمنیه باید به اقتصاد مقاومتی و به منابع خود متکی بود.

وی با بیان اینکه از فعالیت دولت و مسئولان در این زمینه حمایت می شود گفت: کشورهای هایی که با آمریکا و اروپا هم رابطه صمیمی دارند باز دچار مشکل اقتصادی هستند و اکنون جنگ اقتصادی است که نباید غفلت کرد که موجب شکست خواهد شد.

سرهنگ صادقی افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید ظرفیت روستایی را شناسایی کرد و گروههای جهادی باید برای توانمند کردن اقتصاد و خانواده های روستایی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه کار عمرانی اولویت اردوهای جهادی نیست گفت: ما رقیب بخش خصوصی نیستیم و کار ما فرهنگی، خدمت رسانی و کمک رسانی است.

سرهنگ صادقی با تاکید بر اینکه امروزه بلایای نفوذ و شبیخون و تهاجم فرهنگی در کشور وجود دارد و راه مقابله با این برنامه ها کاری است که دانشجویان در اردوهای جهادی انجام می دهند.

وی ادامه داد: دشمنان از طریق فن آوری های نو به عنوان وسیله و ابزار تهاجم استفاده می کنند و همه را درگیر این موضوع کردند و باید با راهکارهای مناسب به سوالات نوجوانان و جوانان پاسخ داد و آنها را قانع کرد.

وی با بیان اینکه امکانات در زمینه اردوهای جهادی کم است و باید از منابع دولتی، خیران، دستگاه های دولتی و کمک های مردمی استفاده کرد گفت: در سال جاری برای این اردوها ۱۳ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

سرهنگ صادقی گفت: دغدغه و نیاز همه دستگاه ها و اداره ها باید رفع فقر و محرومیت باشد و با مصوبه و ابلاغیه این کار نتیجه بخش نیست.

دو هزار نفر از دانشجویان استان همدان سال گذشته و تابستان امسال در اردوهای جهادی در قالب سه هزار و ۲۰۰ اردو و ۷۸ گروه شرکت کردند.
در این آئین از دانشجویان بسیج نمونه تقدیر شد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.