30 آبان, 1394

اقتصاد مقاومتی نجات دهنده اقتصاد کشور است

فعال اقتصاد مقاومتی گفت: همه تولیدکنندگان دست به کار شده اند اما باید مسئولان از تولیدکنندگان حمایت کنند تا تولیدکنندگان بیشتر تشویق شوند. با اینکه دستور رهبری هم بوده اما باز راه برای فعالان اقتصاد مقاومتی باز نشده است.

حمید زارع گفت: از سال ۸۹ کار پرورش شتر مرغ را با ۷۰ قطعه آغاز کردم و در ادامه مرغ بومی و بلدرچین و کبک را راه انداختیم. بعد از مدتی دستگاه جوجه کشی گرفتیم و شروع به تولید جوجه یک روزه بلدرچین برای مصرف خودمان کردیم و بعد از مدتی دیدیم از این جوجه کشی بلدرچین استقبال شد در نتیجه برای دیگر پرورش دهندگان بلدرچین نیز تولید کردیم و این جوجه ها را به آنها فروختیم. قبلا کارگاه نجاری و جوشکاری داشتم و بعد از مدتی دیدم چرخ کارگاه نجاری نمی چرخد و باتوجه به وقت و انرژی که می گذاریم آنطور که می خواهیم جواب نمیگیریم و با توجه به فرمایش حضرت آقا رهبر عزیزمان وارد عرصه اقتصاد مقاومتی شدیم.

فعال اقتصاد مقاومتی اشاره کرد: توان مالی برای خرید زمین نداشتیم ولی با جستجوهای بیشتری توانستیم یک کارگاه متروکه پیدا کنیم و با تغییر کاربری در آن مشغول به فعالیت شدیم. با گذشت زمان با آشنایی با فعالیتهای اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی، این سازمان یک محلی را به ما داد که این محل برای این عرصه اقتصاد مقاومتی بسیار مناسب بود. در ادامه با ۱۵ میلیون وامی که از بسیج سازندگی دریافت کردیم کارمان را گسترش دادیم. برای ۱۷ نفر اشتغالزایی داشتیم. البته ما ۷۰ نفر را در این کار راه انداختیم. یعنی به این ۷۰ نفر هم جوجه یک روزه داده ایم و هم جیره غذایی برای یک ماه این جوجه ها را به انها داده ایم و بعد از اتمام یک ماه این جوجه ها را از انها خریداری می کنیم.این خرید تضمینی است و از آنها بدون دغدغه خریداری می کنیم. در ضمن به همه این دوستان آموزشهای اولیه را می دهیم. حجم تولید سالانه عبارت است از ۱۶۰ هزار بلدرچین در سال ، ۳۵۰ قطعه شترمرغ و ۲۰ هزار کیلو بوقلمون را با برند پر سیاه وارد بازار می کنیم.

وی می افزاید: ما به سود دهی برای شرکت خودمان فکر نمی کنیم. ما قصد داریم دست واسطه ها را کوتاه کنیم تا هزینه این گوشت ها با هزینه کمتری به دست مصرف کننده ها برسد. همین که برای این ۷۰ نفر توانسته ایم اشتغالزایی کنیم و همگی دور این سفره نانی ببریم برای ما کافی است. هر ۱۰ هزار بلدرچین که یک نفر در ماه تولید می کند ۳ میلیون تومان برایش سود دارد. یک عدد جوجه بلدرچین در یک ماه که رشد می یابد ۳۰۰ تومان سود خالص دارد. برای پرورش ۱۰ هزار جوجه بلدرچین اتاقی به مساحت ۱۲۰ متر مربع نیاز است. مقدار سود خالص خودم برای یک ماه با کسر هزینه کارگران و کارگاه حدود ۵ تا ۶ میلیون است.

زارع افزود: در پرورش بلدرچین باید باید نکات بهداشتی را رعایت کرد و در سیستم گرمایش کارگاه نیز باید دقت کرد. افراد دیگری نیز به کارگاه ما مراجعه کردند و به انها جوجه بلدرچین تحویل داده شده است تا انها را پرورش داده و ما آنها را از انها خریداری می کنیم.بلدرچین در دوره ۴۰ روزه به ۲۵۰ گرم می رسد و دیگر بعد از این ۴۰ روز هرچقدر هم غذا بخورد رشد نخواهد کرد. پس پرورش دهندگان بلدرچین که در آغاز راه هستند نباید بیشتر از این مدت بلدرچین را نگه دارند زیرا توجیه اقتصادی ندارد.

پرورش دهنده بلدرچین خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی نجات دهنده اقتصاد کشور است. در روزهای اول فکر نمی کردم که اقتصاد مقاومتی به اینجا برسد و تا اینجا رشد کند. همه تولیدکنندگان دست به کار شده اند اما باید مسئولان از تولیدکنندگان حمایت کنند تا تولیدکنندگان بیشتر تشویق شوند. با اینکه دستور رهبری هم بوده اما باز راه برای فعالان اقتصاد مقاومتی باز نشده است.

حمید زارع در پایان عنوان کرد: ما به جوانانی که برای آموزش به کارگاه ما می آیند می گوییم هیچ وقت نگویید که این کار نمی شود و حداقل بگویید نمی توانم تا اینکه راه کار را پیدا کنید. باید همیشه در کار مثبت فکر کرد. کار سخت است و گرمی و سردی دارد نباید مایوس شوند. هر کاری با تلاش و کوشش حل می شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.