27 آذر, 1394
رئيس سازمان بسيج سازندگي كشور:

مطبوعات محلی الگوهای اشتغال‌زایی موفق را به جامعه معرفی کنند

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در دیدار با اعضای هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی گفت: مطبوعات محلی الگوهای اشتغال‌زایی موفق را به جامعه معرفی کنند.

نشست مشترک اعضای هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور با رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور صبح امروز در تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست ابراهیمی رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی کشور ضمن قدردانی از بسیج سازندگی کشور در راستای انجام پروژه‌های جهادی و خدمات‌رسانی مطلوب به استان‌های محروم گفت: تعامل و همکاری بسیج سازندگی و اتحادیه مطبوعات محلی کشور می‌تواند یک اتفاق مبارک و قابل توجه در حوزه رسانه و مطبوعات استان‌ها باشد چرا که رسالت اصلی بسیج سازندگی، تحول و توسعه مناطق محروم و کمک به قشر آسیب‌پذیر جامعه و نیز تعمیق فرهنگ ایثار و بسیج عمومی کشور است و همین رسالت را اتحادیه مطبوعات محلی کشور در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای ایفا می‌نماید.

وی افزود: این اتحادیه با برگزاری همایش‌های استانی و منطقه‌ای و آسیب‌شناسی فرهنگی، در راستای تقویت فرهنگ بومی و گسترش و تعمیق فرهنگ دفاع مقدس نقشی برجسته و اثرگذار دارد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی کشور ادامه داد: اعضای هیئت مدیره این اتحادیه در جهت همکاری و تعامل سازنده با بسیـج مصمم است و انشاالله در آینده نزدیک نسبت به راه‌اندازی پایگاه بسیج مطبوعات محلی کشور اقدام خواهد کرد.

در ادامه این نشست اعضای هیأت مدیره این اتحادیه دیدگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای خویش را انعکاس دادند و بر ضرورت درج محتواهای اثرگذار با موضوع فرهنگ بسیج در عرصه مطبوعات استان‌ها تأکید کردند.

حسن حیدری مدیرعامل این اتحادیه با تقدیر از سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به لحاظ توجه ویژه به اتحادیه مطبوعات محلی کشور، گفت: بسیج یادگار امام راحل رحمت الله علیه و فرهنگ خدشه‌ناپذیر باورهای عمیق مردمی است که جهاد و شهادت را در تمام مراحل انقلاب و دفاع مقدس رقم زد.

وی ادامه داد: برای بقای این فرهنگ و گسترش هویت اصیل بسیج لازم است که بین اصحاب رسانه و مسئولان بسیج کشور یک تعامل و توافق و همکاری دو جانبه و اثرگذار نائل شود و ما در این زمینه آمادگی کامل داریم که همکاری لازم با معاونت فرهنگی و بسیج سازندگی داشته باشیم.

در خاتمه سردار غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با تقدیر از حضور اعضای هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات کشور در این نشست گفت: بسیج سازندگی با هدف محرومیت‌زدایی و توسعه فرهنگی و عمرانی در مناطق محروم و مناطق مرزی حضوری مسئولانه دارد.

وی افزود: در بحث جهاد اقتصادی بسیج ورود مؤثر و سازنده داشته است و در مبحث مطالبات رهبری حضوری شایسته ایفا نموده است. همچنین در راستای اشتغال‌زایی و امنیت غذایی و نیز صنایع تبدیلی تجارب قابل توجهی را کسب نموده‌ایم و در همه این برنامه‌ها مرکز ثقل فعالیت‌ها، مردم و اقشار بسیج مردمی بوده است.

سردار نعمان غلامی ادامه داد: با رصد مشکلات عدیده مردم و آسیب‌هایی نظیر فقر و بیکاری و نیز آسیب‌های فرهنگی، تلاش و مدیریت جهادی از سوی بسیج سازندگی بیش از پیش ضرورت پیدا کرد و لذا بسیج سازندگی در استان‌های محروم آستین همت را بالا زده و در جهت سازندگی و ترمیم این آسیب‌ها جهادگونه حضوری ملموس دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: اینجاست که حضور بسیجی وار اتحادیه مطبوعات محلی استان باید در معاضدت بسیج با هدف تحقق مطالبات فرهنگی و رسانه ای و شناسایی دردها و رنج های مناطق محروم، نقشی مؤثر ایفا نماید. چرا که الحمدالله اکثر اعضای محترم این اتحادیه از رزمندگان و بسیجیان خوشنام استان‌های کشور هستند و مردم از این اتحادیه انتظارات فراوانی دارند.

غلامی ادامه داد: مطبوعات محلی باید الگوهای موفق اشتغالزایی را در نشریات خود منعکس کنند تا جوانان جویای کار بتوانند به عرصه تولید و اشتغال ورودی سهل الوصول داشته باشند و همچنین معرفی ظرفیت‌های خالی تولید و اشتغال و نیز انعکاس ایده‌های کارآفرینی، خدمتی است ماندگار به نسل جوان و ایجاد اشتغال و کسب و کار است زیرا معتقدیم که برای حل معضل بیکاری، باید موج مردمی و بسیج عمومی به صحنه بیاید و سطح امید را در جامعه افزایش دهیم.

سردار غلامی درخاتمه بیان داشت: چرا برای یافتن یک شغل آبرومند یک جوان باید یک راه معیوب و فاسد را سپری کند؟ چرا کسی آدرسی درست برای اشتغال بیکاران ارائه نمی‌کند؟ امروزه یک جوان تحصیل کرده جویای کار برای دریافت مجوز یک کارگاه تولیدی باید با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کند مسئولان باید راه را برای اشتغال هموار کنند و از طرح‌های تولیدی و تولیدات داخلی حمایت جدی نمایند و از سوی دیگر ظرفیت‌های خالی و بخش راکد اقتصادی کشور را به کارآفرینان معرفی کنند. لذا بیشترین سهم مسئولیت مطبوعات محلی اقتضا می‌کند که در این راستا اطلاع‌رسانی نمایند و در این زمینه تولید محتوا داشته باشند تا همگان با عزمی ملی و بسیج عمومی گره کور بیکاری را با مسئولیت بگشائیم.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مطبوعاتی، برگزاری همایش کشوری، برگزاری نشست تخصصی با حضور کارشناسان و مدیران بسیج سازندگی، ارائه ایده‌های خلاقانه در حوزه اشتغال‌زایی، رصد بخش راکد اقتصادی کشور، تحلیل و بررسی ظرفیت‌های مغفول تولیدی و اشتغال‌زایی، بخشی دیگر از مباحث و تبادل نظر حاضران در این نشست بود.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.