2 دی, 1394

گفت و گو با فعال اقتصاد مقاومتی: از کارگری تا کارآفرینی

از کاری که شروع کرده راضی است، می گوید هرچی باشد از کارگری بهتر است. صاحب کار و کارگر خودش است و از کارش خیلی لذت می برد.

رسول صفری از فعالین اقتصاد مقاومتی شهرستان کبودرآهنگ است که توانسته با ایجاد کار برای خودش زندگی جدیدی را آغاز کند.

صفری خودش را اینگونه معرفی میکند:

من رسول صفری هستم ۳۲ سال سن دارم و تا پنجم ابتدایی هم بیشتر درس نخواندم . درسم را که کنارگذاشتم رفتم سراغ کارگری و برای این وآن و در جاهای مختلف کار کردم و پول ناچیزی هم در قبال کارم میگرفتم. بعدها که ازدواج کردم، این رفت وآمدها برایم آزار دهنده بود، هر روز باید به همدان می رفتم تا کاری پیداکنم و سرکار بروم و روزهای هم میشد که کارپیدا نمیشد و من به روستایمان برمیگشتم. شرایط مقداری سخت بود.

وی در ادامه به همراهی همسرش اشاره کرد و گفت: همسرم خیلی به من کمک میکند و در خانه کار قالیبافی انجام میدهد و متوجه شدیم که بسیج سازندگی سال گذشته به قالیبافان وام می داده است و من هم تصمیم گرفتم به بسیج سازندگی مراجعه کنم و برای قالیبافی وام بگیرم و کار قالیبافی را در خانه مان توسعه بدهم و کار جدیدی را شروع کنم، اما بعد از مراجعه به بسیج سازندگی متوجه شدم که قالیبافی امسال از چتر حمایت بسیج سازندگی خارج شده است و بسیج سازندگی به این کار فعلا وام نمی دهد.

صفری از مشاوره های خوب کارشناسان سازمان بسیج سازندگی استان همدان گفت و افزود: در سازمان بسیج سازندگی به من مشورت های خوبی دادند و کارشناسان آنجا به من گفتند که شما می توانید وام را در زمینه های دیگری دریافت کنید و من بعد شنیدن زمینه های فعالیت اقتصاد مقاومتی، تصمیم گرفتم که کار دامداری را شروع کنم.

فعال اقتصاد مقاومتی روستای شیرین سو گفت: من به دلیل اینکه در روستای زندگی میکنم و همه روستاهای حداقل چند مورد دام درخانه شان دارند و من هم از این قاعده مستثنا نبودم و تعدادی دام سبک داشتم . ولی تصمیم گرفتم وام را برای دام سنگین بگیرم.
وی خاطرنشان کرد: بعد از مشورت با کارشناسان بسیج سازندگی برای دریافت وام به بسیج سازندگی کبودرآهنگ مراجعه کردم و آنجا درخواست وام دادم و بعد از تشکیل پرونده مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام دریافت کردم.

رسول صفری به شرایط دریافت وام از بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: برای دریافت وام باید علاوه بر بسیجی بودن در زمینه مربوطه دارای گواهی مهارت باشید و مجوز لازم را نیز دریافت کنید. هر چند من در ابتدا مدارک را نداشتم اما با کمک بسیج سازندگی کبودرآهنگ توانستم مدارک مربوطه را تهیه کنم و به راحتی وام را دریافت کنم.

وی در ادامه گفت: با مبلغی که گرفتم ۱۲ گوساله خریداری کردم و آنها را در روستای شیرین سو در طویله ای نگه داری میکنم تا انشاءالله به مرحله فروش برسند و آنها را به فروش برسانم.

رسول صفری عنوان کرد: از این کار بسیار راضی هستم ، و باعث شده من در کنار خانواده ام باشم و دیگر برای کار به شهرهای دیگر نروم و خودم صاحب کار خودم باشم. اینجا در روستای خودمان تابستان ها مشغول کار زراعی هستم و در فصل سرما هم بیشتر به دام هایم میرسم . و این کار باعث شده به آینده امیدوار تر باشم.

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.