5 دی, 1394

ایروانی: اقتصاد مقاومتی را در تصمیم‌گیری های اقتصادی باید مورد توجه قرار دهیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی باید مورد توجه قرار دهیم گفت: اگر توسعه واردات به جای توسعه صادرات در نظر گرفته شد، این مغایر منافع ملی و قانون و سند سیاست‌های اقتصادی مقاومتی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیمان‌های پولی دو و چندجانبه راهی برای جلوگیری از پروژه، نفوذ اقتصادی است، گفت: یکی از مسیرهای نفوذ، وابستگی اقتصادی است و اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین سازوکار برای مقابله با پروژه نفوذ است.

محمدجواد ایروانی ‌در همایش ‌نفوذ اقتصادی، راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن اظهار داشت: استقلال یکی از سه رکن اصلی انقلاب اسلامی ایران و به معنی آزادی یک ملت است. وزیر اسبق اقتصاد ادامه داد: سازوکارهای نفوذ با رشد بشر، توسعه‌یافته است و امروز جنگ، نفوذ را ایجاد نمی‌کند و البته با تصرف سرزمین در جنگ نفوذ شکل می‌گیرد و در جنگ نرم که قدرت زیادی پیدا کرده، هدف تغییر در سبک زندگی و تبدیل است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه نتیجه نفوذ اقتصادی، وابستگی اقتصادی است، بیان کرد: پروژه نفوذ اقتصادی دارای جنبه‌های سخت و نرم است و در جنگ تحمیل اراده‌ها، اراده‌یی پیروز می‌شود که با تدبیر پای در میدان بگذارد. وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مسیر نفوذ تغییر در اراده مدیران و تصمیم‌گیرندگان است، گفت: در کنفرانس بنای بیلدربرگ مغزهای سلطه در رابطه با ایران دو تصمیم گرفتند که نخست، ایجاد سیاه‌نمایی و تاریک جلوه دادن آمارهای اقتصادی است که در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم.

ایروانی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی را در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی باید مورد توجه قرار دهیم و اگر توسعه واردات به جای توسعه صادرات در نظر گرفته شد، این مغایر منافع ملی و قانون و سند سیاست‌های اقتصادی مقاومتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین سازوکار تهاجمی به پروژه نفوذ دشمن است، اضافه کرد: نباید منتظر افقی مثل پساتحریم باشیم که آیا رخ می‌دهد یا نه؛ نباید طراحی و تصمیمات را به آینده موکول کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: در بند۹ این سیاست‌ها اصلاح و تقویت نظام مالی در جهت ثبات، شفافیت و تامین بخش واقعی اشاره شده و به نیازهای بخش واقعی اقتصاد باید توجه شود که بخش واقعی اقتصاد، تولید است.

ایروانی با بیان اینکه باید مسیر نفود را مراقبت کنیم، بیان کرد: نفوذ استقلال جامعه آرمانی ایران را هدف می‌گیرد و نفوذ اقتصادی درصدد ایجاد وابستگی اقتصادی است تا اقتصاد ملی را مخدوش کند.

کشوری که وابستگی اقتصادی دارد به سختی می‌تواند در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی استقلال خود را حفظ کند.

منبع : رونامه تعادل

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.