3808202
9 دی, 1394

پروتئین جدید در سبد خانوار ایرانی

مسئول بسیج سازندگی ساری گفت: سوددهی بیشتر در مقایسه با پرورش گاو و گوساله ، فرصت مناسبی برای پرورش گوزن در مازندران است.

مسئول بسیج سازندگی ساری در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما گفت : با فعالیت مرکز آموزش تکثیر و پرورش گوزن در ساری تا دو سال آینده پروتئین جدید از گوشت گوزن در سبد خانوارهای ایرانی قرار خواهد گرفت .

حسین نادری ورندی با اشاره به آموزش ۱۵ نفر در این مرکز افزود : پس از پایان دوره آموزشی ۷۰ گوزن مولد از دو مرکز نگهداری استان مازندران با ارائه تسهیلات و پشتیبانی بسیج سازندگی به پرورش دهندگان اعطا خواهد شد .

وی نیاز نداشتن پرورش گوزن به محیط سرپوشیده ،سازگاری با شرایط آب و هوایی و چراگاههای شمال و سوددهی بیشتر در مقایسه با پرورش گاو و گوساله را فرصت مناسبی برای پرورش این دام در مازندران اعلام کرد.

نادری استفاده از شاخ گوزن برای مصارف دارویی ، پوست آن برای چرم سازی و بهره گیری گوشت آن را به عنوان ماده ای پروتیئنی در سبد غذایی و در اختیارگذاردن گوزن به قرقگاههای شکار را از اهداف اجرای این طرح برشمرد .

منبع : بسیج سازندگی

مطالــــب مرتبط
    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3891
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.