14 دی, 1394
فعالان اقتصاد مقاومتي:

مهاجرت معکوس به روستا ها با انجام طرح های اقتصاد مقاومتی

حمایتهای بسیج سازندگی از طرح های تولیدی و اقتصاد مقاومتی منجر به مهاجرت معکوس در روستاها و افزایش انگیزه و تلاش در کار آفرینی می شود.

وجود منابع آب و خاک و بسترهای کار و تولید در روستاها و ضرورت بالفعل سازی این استعدادهای بالقوه از جمله ضرورت های است که تلاش و برنامه ریزی برای توسعه خدمات و زیرساخت های رفاهی در روستاها و فراهم کردن زمینه مهاجرت معکوس به روستاها را دوچندان کرده است.

حمایتهای بسیج سازندگی باعث افزایش علاقه و انگیزه در کار آفرینان شده است

سید مهدی کاظمی با اشاره به فعالیت های اقتصاد مقاومتی در ابهر اظهار داشت: ابتدا پرورش بوقلمون و مرغ بومی را در منزل شروع کردم و در دوران دانشجویی نیز همین کار را می کردم و بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت کشاورزی شروع به برنامه ریزی و هدف گزاری در خصوص پرورش بوقلمون به صورت سواه ای نمودم.

وی در ادامه اضافه کرد: اوایل امثال بعد از اطلاع از حماینهای بسیج سازندگی از طرح های اقتصاد مقاومتی، مبلغ ۳۰میلیون تومان وام از بانک مهر اقتصاد گرفتم و در شهر صائین قلعه یک سالن ۲۰۰متر مربع اجاره نمودم در اولین دوره ۵۰۰ قطعه جوجه یکماهه بوقلمون خریدم و بعد از ۴ماه فروش و سود نسبت خوبی داشتم.

فعالان و نخبه اقتصاد مقاومتی ابهر با اشاره به پرورش هزار قطعه بوقلمون افزود: از کسب تجربه و شرایط بازار در دوره اول رضایت کامل دارد و همین منظور هدف گزاری روی پرورش ۱۰۰۰ قطعه بوقلمون نموده است.

کاظمی در ادامه افزود: برای توسعه طرح در روستای رحمت آباد(شهرستان خرمدره) یک سالن ۵۰۰ متر مربع اجاره نموده و طی روزهای آینده بعد از جا به جایی امکانات و تجهیزات از محل قبلی، ۱۰۰۰ قطعه جوجه بوقلمون یک ماهه خریداری و پرورش خواهیم داد و ۳نفر به طور مستقیم مشغول بکار خواهند شد.

طرح های تولیدی و اقتصاد مقاومتی منجر به مهاجرت معکوس در شهرستان خدابنده شد

بیگدلی که متاهل است سالها پیش به شهرستان کرج مهاجرت نموده و در یکی از شرکتهای صنعتی تولید قطعه خودرو مشغول بکار میشود گفت: هزینه های بالای زندگی مصرفی شهری و دغدغه های بی مورد و گاها غیرالزامی در شهر باعث گردید تا به فکر مهاجرت به زادگاه اصلی خود در روستای قره کهریز شهرستان خدابنده شوم.

وی پرورش دهنده گوسفند داشتی است که حمایتهای بسیج سازندگی را بسیار مفید دانست و گفت: وقتی شنیدم بسیج سازندگی از طرحهای اقتصاد مقاومتی و کشاورزی حمایت می کند با توجه به امکانات و ظرفیتهای زیر ساختی که در روستا داشتیم به روستا مهاجرت نموده و از بسیج سازندگی ۱۵میلیون تومان وام گفتم و ۲۰راس داشتی نژاد افشار و مهربانی خریدم که در طول ۸ماه گذشته و هزینه هایی که نمودم در طول زمستان امسال بعد از زایمان گوسفندان این تعداد به ۵۰راس خواهد رسید و سود خوبی برایم خواهد داشت.

منبع : بسیج سازندگی

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.