17 دی, 1394
در جلسه مدیران عامل بانک‏ها تاکید شد

عزم دولت برای اصلاح ساختار مالی بانک‏‌ها

بررسی راهکارهای بهبود کیفیت دارایی‏‌های بانک‌‏ها در جمع‏ مدیران عامل بانک‏های دولتی، خصوصی‏ شده و خصوصی مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست که به ریاست حسین قضاوی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‏های دولتی و با حضور مدیران عامل کلیه بانک‏های کشور در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شد، شاخص‏های مهم اقتصادی کشور مورد بررسی قرارگرفت.

قضاوی با ارائه آماری در باره شاخص‏‌های در معرض ریسک بانک‏ها گفت: در شرایط پساتحریم ضروری است بانک‏های کشور با تمام توان، فعالیت خود را در بخش بین‏ الملل تقویت نماید.

وی افزود: ورود مجدد به حوزه بین‏ الملل در درجه اول منوط به اصلاح ساختار مالی بانک‏هاست که درصورت تحقق این امر، با استفاده از منابع مالی خارجی شاهد رشد اقتصادی کشور نیز خواهیم بود.

در ادامه جلسه، گزارشی در مورد بررسی تاسیس شرکت مدیریت دارایی‏ها (AMC) توسط مدیر عامل بانک مسکن ارایه شد، سپس حاضران در جلسه به بیان چالش‏های فعلی بانک‏ها و ارایه راهکارهای مقابله با این چالش‏ها پرداختند.

در پایان، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‏های دولتی تداوم تشکیل این ‏گونه جلسات را درجهت هم‏افزایی ضروری برشمرد.

در این جلسه مقرر شد بانک‏ها گزارشی از مشکلات خود و راهکارهای مقابله با این مشکلات را جهت بررسی و انعکاس به مراجع ذیصلاح و پیگیری برای رفع این چالش‏ها، به وزارت متبوع ارسال نمایند.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.