17 دی, 1394
رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی

کیفیت واکسن‌های موسسه رازی با وارداتی برابر است

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه سالانه ۳ میلیارد دز واکسن در موسسه تولید می‌شود، گفت: کیفیت واکسن‌های تولیدی این موسسه با واکسن‌های وارداتی برابری می‌کند.

حمید کهرام رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی، امروز در مراسم نودمین سال تأسیس موسسه رازی، گفت: این موسسه ۷ واکسن از ۹ واکسن اجباری انسانی را تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه هیچ موردی از فلج اطفال در ۱۵ سال گذشته در کشور مشاهده نشده است، اظهار داشت: این موضوع نشان‌دهنده کیفیت تولیدات موسسه رازی است.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه سرم‌های ضد سم مار که در موسسه رازی تولید می‌شود، برند بین‌المللی به‌شمار می‌رود، اظهار داشت: این موسسه فعالیت خود را ۹۰ سال پیش با تولید واکسن طاعون گاوی آغاز کرد و تاکنون با تولیداتش از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کرده است.

کهرام تصریح کرد: ۹۰ درصد واکسن‌های دامی کشور در موسسه رازی تولید می‌شود.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی بیان داشت: واکسن تب برفکی در این موسسه درحال تولید است و تولید این واکسن به ۶PD50 ارتقا یافته است.

وی بیان داشت: واکسن آنتروتوکسمی، واکسنی است که سالانه دو بار باید به گوسفند تزریق شود و امروز از نوع آنتروتوکسمی توکسوئیدی آن رونمایی می‌شود.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی بیان داشت: بیماری آنتروتوکسمی بسیار خطرناک و کشنده‌ای است و وقتی گزارشی از این بیماری در کشور وجود ندارد، به این معنای اهمیت تولیدات این موسسه است.

کهرام تصریح کرد: واکسن آنتروتوکسمی توکسوئیدی از سال آینده وارد بازار می‌شود.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی بیان داشت: بیش از ۵۰ درصد واکسن‌های طیور کشور در موسسه رازی تولید می‌شود و با تحقیقی که توسط موسسه رازی و چند دانشگاه کشور انجام شده، نشان می‌دهد که واکسن‌های طیور تولیدی در این موسسه با بهترین واکسن‌های وارداتی برابری م کند.

کهرام گفت: ظرفیت‌های تولیدی موسسه بسیار بالاتر از آنچه که الان تولید می‌شود، است.

وی گفت: سالانه ۳ میلیارد دز واکسن در موسسه تولید می‌شود، ولی ظرفیت‌های بسیار بیشتری در بخش تحقیق و توسعه موسسه وجود دارد.

وی تصریح کرد:‌ مرکز رشد در موسسه تشکیل شده و ۳ شرکت دانش‌بنیان طی یک سال اخیر در موسسه تشکیل شده است.

رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی تصریح کرد: در یک سال اخیر ۱۰ محصول جدید به بازار معرفی کرده‌ایم و محققان موسسه رازی با وجود اینکه در کنار تولید قرار دارند، تکنولوژی را بسیار خوب به تولید تبدیل می‌کنند.

براساس این گزارش در این مراسم که با حضور حمید کهرام رئیس موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، از واکسن تک‌ ظرفیتی تب برفکی ۶PD50  و واکسن توکسوئیدی ۳ ظرفیتی آنتروتوکسمی رونمایی شد.

همچنین در این مراسم از تمبر یادبود موسسه، کتاب تاریخچه موسسه و تندیس زنده‌یاد پروفسور میرشمسی رونمایی شد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.