16 دی, 1394
مدیرعامل اتحادیه ماهیان سرد آبی کشور:

تقویت و حمایت آبزی پروران کشور موجب توسعه این صنعت می‌شود

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سرد آبی کشور گفت: تقویت و حمایت از آبزی پروران کشور باعث رشد و توسعه این صنعت می‌شود.

آرش نبی زاده ظهر چهارشنبه در گردهمایی شورای سیاست‌گذاری پرورش‌دهندگان ماهیان سرد آبی کشور که با حضور کارشناسان فنی و پرورش‌دهندگان ماهیان سردابی کشور در مجموعه باغستان سازمان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد اظهار کرد: با توجه به اهمیت و نقش مراکز تکثیر و پرورش ماهیان سردابی در تولید ماهی قزل‌آلا و حفاظت از منابع  جمعی تولیدکنندگان در راستای پایداری تولید غذای سالم و همچنین ازآنجایی‌که این صنعت فاقد یک تشکل فراگیر و کارآمد در سطح کشور بود مقرر شد  شورای سیاست‌گذاری تشکیل شود.

وی بابیان اینکه قصد داریم اساسنامه آبزی پروران را تصویب کنیم تصریح کرد: در کشور چند اتحادیه آبزی‌پروری فعال داریم که یکی از آن‌ها اتحادیه آبزی‌پروری استان قزوین است که با مشارکت و فعالیت خوبی که دارند گام‌های خوبی در راستای این صنعت در استان برداشته‌شده است.

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردابی کشور گفت:  در راستای بازار فروش آبزیان اقداماتی انجام‌شده که درصدد هستیم مرکز آبزی‌پروری مکانیزه کشور را ایجاد کنیم تا از استان‌هایی که تولید بالاتری دارند این بازار فروش را در دست بگیرند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز گفت: لزوم تشکیل اتحادیه و تشکل خاص برای هر صنعتی در بخش کشاورزی لازم و ضروری است.

سید منصور حاج سید جوادی افزود: بخش کشاورزی اهمیت بسزایی در تأمین امنیت غذایی دارد بنابراین باید توجه ویژه‌ای به این بخش شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با تشکیل و فعالیت شورا سیاست‌گذاری بتوان گام‌های مؤثرتری در راستای صنعت آبزی‌پروری برداشت.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.