16 دی, 1394
رئیس سازمان دامپزشکی خبرداد:

آغاز صادرات محصولات لبنی و شیلاتی به روسیه

رئیس سازمان دامپزشکی از آغاز صادرات میگوی ایران به روسیه خبر داد و گفت: قرار است روس‌ها تا دو هفته آینده نظرشان را درباره صادرات فرآورده‌های لبنی و تخم مرغ اعلام کنند.

مهدی خلج از موافقت ضمنی مقامات و کارشناسان روسیه برای صادرات میگو ایران به این کشور خبرداد و اظهارداشت: میگو را با گواهی بهداشتی می‌توانیم به روسیه صادر کنیم و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی درباره دیگر فرآورده‌های لبنی و طیور افزود: در صورتی که بخواهیم فرآورده‌های لبنی یا تخم مرغ صادر کنیم، کنترل بیماری‌های آنها مهم است، ضمن اینکه توافق کردیم گواهی بهداشتی برای صادرات این محصولات بدهیم و همه جزئیات آن نیز مورد تفاهم با کارشناسان و مقامات روسیه قرار گرفته است.

خلج تصریح کرد: در جمع بندی مقامات روسیه که در دو هفته قبل به ایران آمدند این گواهی‌ها امضا شد و قرار است تا دو هفته آینده نظرشان را درباره صادرات فرآورده‌های لبنی و تخم مرغ اعلام کنند اما ارزیابی ما این است که موافقت آنها را بدست می‌آوریم.

وی درباره صادرات گوشت طیور و فرآورده‌های دیگر گفت: قرار است تا ۱۵ فوریه در این زمینه جمع بندی شود، در عین حال همکاران ما از فدراسیون روسیه بازدید کردند و قرار است گروه دوم هم از سازمان دامپزشکی در چند روز آینده راهی روسیه شود.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.