15 دی, 1394
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

صنعت نداریم، فقط کارخانه خریدیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام اینکه ما صنعت نداریم، افزود: به جای طراحی و ماشین سازی و مهندسی، با تکیه بر پول خود فکر می‌کردیم که می‌توانیم با کارخانه خریدن به توسعه دست پیدا کنیم درحالیکه تکنولوژی خریدنی نیست و باید آن را یاد بگیریم.

سورنا ستاری با حضور در همایش الزامات اقتصاد مقاومتی بر پایه اقتصاد دانش بنیان با تأکید بر اینکه ایران در دنیا از لحاظ تعداد دانشجو مقام چهارم را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: این نیروی انسانی برای ما سرمایه است به شرط آنکه ادای کاری را درنیاوریم.

وی با تأکید براینکه ما صنعت نداشته اما کارخانه داریم، افزود: به جای طراحی و ماشین سازی و مهندسی، با تکیه بر پول خود فکر می‌کردیم که می‌توانیم با کارخانه خریدن به توسعه دست پیدا کنیم درحالیکه تکنولوژی خریدنی نیست و باید آن را یاد بگیریم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: تفکرات کارآفرینی باید در کشور افزایش پیدا کند البته در شرایط فعلی اوضاع بسیار خوشبینانه است زیرا تا دو سال پیش کسی نمی‌دانست اصلاً دانش بنیان یعنی چه اما امروز تا حدودی به بحث اقتصاد دانش بنیان جامعه به شناخت رسیده است.

وی با تأکید براینکه امیدواریم منحرف نشویم و مسیر توسعه علوم دانش بنیان را به خوبی طی کنیم، تصریح کرد: مطمئناً در حوزه پژوهش در سال آینده خبرهای خوبی خواهیم داشت. باید از فرصت کاهش قیمت نفت استفاده کرده و مسیر توسعه اقتصاد دانش بنیان را در کشور هموار کنیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.