11 دی, 1394
از سوی معاون پارلمانی رئیس جمهور

علت تاخیر دولت در ارسال برنامه ششم به مجلس اعلام شد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: لایحه برنامه ششم توسعه به‌زودی تقدیم مجلس می‌شود و علت تأخیر آن تأیید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بود.

حجت الاسلام مجید انصاری صبح دیروز در جمع خبرنگاران در حاشیه اجلاس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: آموزش و پرورش بزرگترین و مهمترین دستگاه در کشور است و بیش از یک میلیون کارمند و یازده میلیون دانش آموز دارد.

وی گفت: دولت در همین مدت محدود سند تحول بنیادین و طرح رتبه بندی معلمان را تصویب کرد و با وجود بار مالی زیاد، دولت آن را تأمین کرد و در پاداش معلمان تغییر ایجاد شد و منابع ویژه‌ای نیز در بودجه ۹۵ برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شد.

معاون پارلمانی ریس جمهور عنوان کرد: نگاه بلندمدت به آموزش و پرورش، تحول اساسی و تسهیل مشارکت خیّرین و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی در دستور کار دولت در حوزه آموزش و پرورش است.

انصاری با اشاره به مسئله انتخابات پیش رو بیان کرد: همه مردم ایران در انتخابات نقش آفرین هستند و اقتدار نظام بر پایه رأی مردم است، حضور مردم در همه‌جا از جمله انتخابات فراگیر است و یکی از کلیدی‌ترین نقش‌ها در برگزاری انتخابات را معلمان ایفا می‌کنند.

وی گفت: لایحه برنامه ششم توسعه به‌زودی تقدیم مجلس می‌شود و علت تأخیر آن تأیید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری بود، در سازمان مدیریت و برنامه ریزی ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی به‌صورت ویژه کار می‌کند و در هفته آینده نیز جلسات فوق العاده‌ای در این زمینه برگزار می‌شود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.