2 دی, 1394
استاندار کردستان:

بخش خصوصی جایگاه تاثیرگذاری در چرخه اقتصادی کشورمان ندارد

استاندار کردستان عنوان کرد: بخش خصوصی هنوز جایگاه جدی و تاثیرگذاری در چرخه اقتصادی کشورما ندارد.

عبدالمحمد زاهدی شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزارشد، گفت: حل بخشی از مشکلات صادرکنندگان توسط مسئولان استان امکان پذیرنیست و باید آنها را به مسئولان ارشد کشور انتقال دهیم تا در قانون بودجه سال ۹۵ و برنامه ششم توسعه مورد توجه و نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشورما اقتصاد بیماری است، عنوان کرد: نخستین بیماری اقتصاد ما تک محصولی بودن و وابستگی به نفت است.

وی اظهارداشت: در این برهه کنونی بی شک اقتصاد تک محصولی در بازار رقابت دنیا آسیب پذیر است بنابراین همه باید تلاش کنند تا وابستگی کشور به نفت خام کاهش پیدا کند.

استاندار کردستان اقتصاد دلالی را از دیگر مشکلات اقتصادی کشورخواند و بیان کرد: اقتصاد کشورما اقتصادی رقابتی نیست و متاسفانه بخش خصوصی هم جایگاه جدی و تاثیرگذاری در چرخه اقتصاد ندارد.

زاهدی با اشاره به اینکه بروکراسی اداری ومقررات دست و پاگیر از جمله موانع بخش تولید و صادرات است، افزود: انتظار می رود در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال ۹۵ حذف مقررات دست وپاگیر و افزایش اختیارات منطقه ای مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تا زمانی که اقتصاد ایران وابسته به نفت باشد آسیب پذیر خواهد بود، ادامه داد: برای رفع مشکلات اقتصادی موجود نیاز به تغییر اساسی در ساختار اقتصادکشورمان وجود دارد وگرنه همچنان این حوزه آسیب پذیر خواهد بود.

در پایان این مراسم از صادرکنندگان نمونه استان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.