1 دی, 1394
مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:

فرآیند بومی‌سازی قطعات صنعت نفت با قدرت ادامه می‌یابد

مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: فرآیند بومی‌سازی قطعات صنعت نفت با حمایت از سازندگان داخلی با قدرت ادامه می‌یابد.

بی‍‍ژن عالی پور پیش از ظهر امروز شنبه در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: توجه به منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص هدایت کشور به سمت استقلال و خوداتکایی و تقویت بنیان‌های داخلی صنعت نفت، تلاشگران این عرصه را به‌سوی تحقق یک تحول بزرگ صنعتی به‌منظور قطع کامل وابستگی رهنمون کرده است.

وی افزود: تلاش مستمر کارشناسان، خلاقیت، ابتکار و نوآوری بخش‌های پژوهشی و مهندسی ساخت داخل به‌ویژه در سال‌های اخیر، افق تازه‌ای را به روی صنعت نفت ایران گشوده است که تدوین دانش فنی و تولید انبوه قطعات حساس و ماشین‌آلات پیچیده فرآیندی در قالب ۱۰ گروه کالایی ابلاغی از سوی مقام عالی وزارت از ثمرات این حرکت جهادی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب عنوان کرد: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در کنار تولید صیانتی، توسعه میدان‌های جدید، احداث و افتتاح طرح‌های عظیم نمک‌زدایی و فراورشی، مشارکت در طرح‌های ازدیاد برداشت با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، توجه به توسعه متوازن و آبادانی شهرها و استان‌های نفت‌خیز حوزه فعالیت، اجرای پروژه‌های متعدد عام‌المنفعه را نیز در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت را در دستور کار دارد که برای انجام بهینه این دو مقوله مهم از یک برنامه مدون میان‌مدت و بلندمدت پیروی می‌کند.

عالی پور بیان کرد: توجه و اهتمام به تکمیل فرآیند بومی‌سازی و حمایت از سازندگان داخلی در این برنامه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در همین راستا شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تشریک‌مساعی شرکت ملی حفاری ایران اقدام به برگزاری نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان کرده تا فرصتی مناسب برای ارائه توانمندی‌های صنعتگران، سازندگان و تأمین‌کنندگان کالای صنعت نفت و همچنین ارائه نیازمندی‌های شرکت‌های نفتی را فراهم کند.

وی ادامه داد: استقبال مطلوب سازندگان و شرکت‌های داخلی از نمایشگاه‌های گذشته و حضور مؤثر آنها در این نمایشگاه، نشان از اعتماد و اقبال آنان به ساخت داخل و نویدبخش آینده‌ای روشن برای صنعت نفت کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: بی‌شک نگاه ملی و متعهدانه به فرآیند بهره‌گیری از تولیدات بومی در کنار توجه سازندگان داخلی به حفظ و ارتقا روزافزون کیفیت، اهرمی برای افزایش قدرت دولتمردان این مرزوبوم در چانه‌زنی‌های بین‌المللی است که در همین راستا داشتن برنامه مناسب برای استفاده حداکثری از توان تولید داخلی و ورود به زمینه‌های مهم نیازمند تعامل بیشتر، سازنده‌تر صنعت، دانشگاه و سازندگان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان پیش از ظهر امروز شنبه در اهواز آغاز به کار کرد. این نمایشگاه تا اول دی‌ماه همه‌روزه از ساعت ٩ صبح تا ١٧ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان، پذیرای متخصصان، کارشناسان و علاقه‌مندان است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.