1 دی, 1394
رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان خبر داد:

اعزام جوانان و بانوان فعال اقتصادی به رویدادهای تجاری خارجی

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: جوانان و بانوان فعال اقتصادی به منظور حضور در رویدادهای اقتصادی به ویژه نمایشگاه‌ها و هیئت‌های تجاری اعزام می‌شوند.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی ظهر شنبه در نخستین رویداد کارآفرینی زنان اظهار داشت: آشنایی با شرایط اقتصادی روز جهان به توانمند شدن فعالان اقتصادی به ویژه جوانان و بانوان کمک می‌کند.

وی خواستار اعزام جوانان و بانوان فعال اقتصادی به خارج از کشور برای حضور در رویدادهای اقتصادی به ویژه نمایشگاه ها و هیئت‌های تجاری شد و گفت: اختصاص ۳۰ درصد کرسی کمیسیون های تخصصی اتاق به بانوان و جوانان اقدام عملی اتاق بازرگانی در راستای توانمندسازی آنها است.

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان اظهار داشت: در دوره جدید هیئت نمایندگان اتاق زمینه برای حضور فعال بانوان و جوانان در پارلمان بخش خصوصی فراهم شد به طوری که دو معاونت جوانان و بانوان با مدیریت دو عضو هیئت نمایندگان در ساختار اجرایی اتاق راه‌اندازی شد.

وی گفت: کمیسیون‌های اتاق بازرگانی در این دوره با حضور جوانان و بانوان پرشورتر و فعال‌تر فعالیت می‌کند.

سهل‌آبادی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تحصیلات دانشگاهی بانوان گفت: بانوان ایرانی همواره نقش موثری در نهاد خانواده و اجتماع ایفا می‌کنند.

رئیس کمیسیون امور اجتماعی اتاق اصفهان نیز در این جلسه اعتماد به نفس و پیشتکار را دو شرط موفقیت بانوان در فعالیت‌های اقتصادی دانست و گفت: اشتباه کردن یک تجربه است که برای پیروزی‌های بعدی لازم بوده و نباید بانوان از اشتباه کردن هراس داشته باشند.

زهرا اخوان نسب جسارت در پرسش‌گری و تلاش مداوم را عامل موفقیت زنان در عرصه اقتصادی دانست و گفت: رمز موفقیت پرسش‌گری و استقامت همراه با اعتماد به نفس است و زنان امروز باید با این ویژگی به جنگ مشکلات و مسایل بروند.

وی تاکید کرد: زنان کارآفرین موفق امروز می‌توانند نسل پویا و فعال در آینده تربیت کنند زیرا زنان در فرهنگ‌سازی نسل بعد نقش حیاتی دارند.

اخوان نسب اظهار کرد: معرفی زنان موفق به عنوان الگو به جوانان امروز یکی از رویکردهای معاونت بانوان اتاق اصفهان است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.