16 اردیبهشت, 1394
سلسله کتاب های اقتصاد مقاومتی

انتشار کتاب اقتصاد مقاومتی

کتاب مقاوم‏سازی اقتصادی در ادبیات متعارف؛ مبادی علمی و نظری» ناظر بر گسترش ادبیات نظری اقتصاد مقاومتی، اثر دکتر عادل پیغامی، مططفی سمیعی نسب و یاسر سلیمانی منتشر شد.

کتاب مقاوم‏سازی اقتصادی در ادبیات متعارف؛ مبادی علمی و نظری» ناظر بر گسترش ادبیات نظری اقتصاد مقاومتی، اثر دکتر عادل پیغامی، مططفی سمیعی نسب و همکاران از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شد.

مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق (ع) با استفاده از ظرفیت‏های علمی، شامل اساتید و پژوهشگران دانشگاه امام صادق (ع)، پژوهش‏ها و تجارب دانشی همسو با موضوع اقتصاد مقاومتی، گستره‏ی علمی-پژوهشی این موضوع را با توجه به ادبیات متعارف علوم اقتصادی و نیز ادبیات اقتصاد اسلامی طراحی نموده است.

گستره طراحی شده شامل هشت محور اصلی بوده که در قالب آن، مروری بر ادبیات سی و یک زیر موضوع که بیانگر حوزه علمی-پژوهشی بحث می‌باشد، انجام شده است. در مجموعه مجلدات کتاب «اقتصاد مقاومتی»، بنابر اولویت و ضرورت، به ادبیات مقاوم‏سازی اقتصادی در ادبیات متعارف پرداخته شده است؛ لذا این مجلد از کتاب با عنوان: «مقاوم‏سازی اقتصادی در ادبیات متعارف؛ مبادی علمی و نظری» تالیف و تدوین شده است.

در واقع در این جلد، مفاهیم دارای قرابت با اقتصاد مقاومتی در ادبیات متعارف احصاء شده است که هر کدام از آن‌ها دارای تاریخچه، تعریف و مدل‏های مشخصی در ادبیات متعارف اقتصادی است. این مجلد شامل تالیف، ترجمه، تحشیه و تلخیصِ نُه گزارش، مقاله و بخش‏هایی منتخب از برخی کتب با موضوع تاب‏آوری و آسیب‏پذیری است.

جلد دوم این مجموعه با بررسی موضوعاتی دیگر از جمله: شکنندگی و ضدشکنندگی، پایداری و استحکام متقابل اقتصادی، در حال آماده‌سازی جهت انتشار می‏باشد.

شایان ذکر است این کتاب از ابتدای هفته‏ی آتی در نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران، بخش دانشگاهی، سالن ۱۸، راهرو ۱ و همچنین غرفه شبستانِ انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)، جهت استفاده علاقه‏مندان عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : سایت جهاد اقتصادی

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.