23 آذر, 1394

۱۳۰ نقطه مازندران به انرژی های نو مجهز شده است

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: ۱۳۰ نقطه استان از انرژی‌های نو برای روشنایی و گرمایش استفاده می‌کنند.

قاسم شهابی بابیان اینکه ۳۵ درصد از میزان انرژی تولیدی استان به‌وسیله انرژی‌های نو تأمین می‌شود، میزان تولید انرژی‌های نو را ۲۵۰ کیلوولت ساعت بیان کرد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۳۰ نقطه استان از انرژی‌های نو بهره‌مند هستند، ادامه داد: بخشی از روستاها، مدارس، امامزادگان، مساجد از انرژی‌های نو بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال حداقل مصرف برق را شاهد هستیم اظهار داشت: امسال بیشترین میزان پیک مصرف به میزان هزار و ۶۶۸ مگاوات در تاریخ ۲۸ تیرماه سال جاری و ساعت ۱۵ بعدازظهر ثبت شده است.

شهابی ادامه داد: در سال آتی نیز پیش‌بینی می‌شود میزان پیک مصرف به ۱۸۰۰ مگاوات برسد و این در صورتی است که شرایط مشابه سال جاری باشد اما اگر با رشد صنعت مواجه شویم طبیعتاً میزان پیک مصرف نیز افزوده می‌شود.

خسارت ۸۰ میلیاردی حوادث به برق مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به مجموع خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی نظیر توفان و بارندگی شدید و سیل به تأسیسات برق استان اشاره و اضافه کرد: در سال جاری حوادث ۸۰ میلیارد ریال به برق استان خسارت زد که هشت میلیارد ریال آن مربوط به حادثه توفان اخیر بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، شمار مشترکان برق استان را یک‌میلیون و ۲۳۵ هزار مشترک اعلام کرد و با اشاره به برگزاری سومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت و برق در ساری که از روی یکشنبه آغاز شد، افزود: برای سومین کنفرانس در سال جاری حدود ۷۰۰ مقاله دریافت شد که پس از انجام داوری مقدماتی ۶۴۲ مقاله برای انجام داوری انتخاب شد.

وی درباره ترکیب مقالات دریافتی بیان داشت: ۱۵۴ مقاله مربوط به اندیشمندان مازندران و ۴۸۸ مقاله مربوط به صاحب‌نظران سایر استان‌های کشور بوده است و ترکیب مقالات دریافتی از صنعت و دانشگاه شامل ۵۱ مقاله از دانشگاه‌های سراسر کشور، ۴۷ مقاله از منابع آب ایران، ۶۴ مقاله از آب و فاضلاب کشور و ۵۳۱ مقاله از صنعت برق کشور است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.