6 آذر, 1394
دبیر انجمن سیمان :

دولت فشار بر تولیدکنندگان را کم کند نیازی به طرح ویژه خروج از رکود نیست

دبیر انجمن تولیدکنندگان سیمان با اشاره به تشدید فشارهای وارد شده به تولیدکنندگان، گفت: دولت فشارهای وارد شده به بخش صنعت را کاهش دهد، نیازی به اجرای بسته خروج از رکود نیست.

عبدالرضا شیخان با بیان اینکه قرار بود خرید دین در قالب بسته خروج از رکود دولت اجرایی شود، گفت: هنوز دستورالعملی برای این موضوع نهایی نشده و نمی‌دانیم قرار است به چه صورت اجرایی شود.

وی اظهار داشت: فعالان صنعت سیمان برخی فروش‌های خود را به‌ صورت اعتباری انجام می‌دهند که اگر امکان ارائه چک‌های بانکی مشتریان به بانک‌ها و دریافت تسهیلات ۱۶ درصدی بابت آن فراهم شود، این مسئله می‌تواند به تأمین نقدینگی کارخانه‌ها کمک کند.

وی با اشاره به رکود موجود در ساخت و ساز و کاهش مصرف سیمان در کشور، گفت:‌ دولت برای خروج رکود از این صنعت می‌تواند دو راهکار را اجرایی کند که یکی از آنها افزایش صادرات است.

دبیر انجمن سیمان توضیح داد: برای افزایش صادرات سیمان نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم در کشور هستیم که این کار زمان‌بر است و در این زمینه سازمان توسعه تجارت باید شرایط بهتری را فراهم کند.

وی ادامه داد: در راهکار دوم، دولت باید فشارهای واردشده از طرف برخی دستگاه‌ها مانند سازمان امور مالیاتی، سازمان تأمین اجتماعی و یا هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت و برق را کاهش دهد.

شیخان افزود: همین که دولت به تعهدات خود در قبال صنایع عمل کند و فشارهای واردشده به تولیدکنندگان را کاهش دهد، کافی است و باعث کاهش رکود خواهد شد، در این صورت نیازی به اجرای طرح ویژه‌ برای خروج از رکود نیست.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.