10 آذر, 1394
با حضور قالیباف اصل برگزار شد

آشنایی با فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران با حضور۱۰۰ تاجر مجار

امروز ۹ آذرماه۹۴، همایش معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران با حضور فعالان اقتصادی مجارستان در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در این همایش یکصد نفر از فعالان اقتصادی کشور مجارستان به منظور آشنایی با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کسب و کار و بازار سرمایه در محل ساختمان مرکزی وزارت امور اقتصادی و دارایی گردهم آمدند.

در همایش ” فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران”؛ حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس، ضمن ارایه تصویر کلی از بورس تهران را برای آشنایی فعالان مجاری ، به  تاریخچه راه اندازی و قدمت بورس در ایران، خصوصی سازی از طریق بورس ، عضویت در نهادهای بین المللی ساختار بازار سرمایه، تنوع در ابزارهای معاملاتی، جذب سرمایه گذاران با سطوح مختلف ریسک و بازده انتظاری، دسترسی بر خط به بازار، انواع بورس در ایران، تنوع صنایع در ایران، معرفی نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه، معرفی حداکثر میزان مالکیت سرمایه گذاری خارجی،  چشم انداز و برنامه های بورس برای ارتقای کارایی سامانه‌های معاملاتی، راه اندازی ابزار های جدید مالی، تنوع ابزار و ارتباطات نزدیک تر با بورس های منطقه ای و همچنین ارتقای جایگاه حاکمیت شرکتی پرداخت.

همچنین در این همایش حسینی ، قائم مقام سازمان سرمایه گذاری خارجی با تاکید بر اینکه ایران به دنبال واردات نیست بلکه مایل به جذب سرمایه و دانش و فناوری است،گفت: دو کشور در حوزه های مختلف روابط دوستانه داشته و امیدواریم در دوره پساتحریم زمینه توسعه روابط اقتصادی فراهم و به حد مطلوب برسد.

رئیس اتاق بازرگانی مجارستان هم با اشاره به روابط طولانی مجارستان با ایران گفت: ایران برای شریک تجاری شماره یک مجارستان بود و امیدواریم به حالت قبل بازگردیم. همچنین در۴۰ کشور و ۴ قاره دارای اتاق بازرگانی هستیم و قصد داریم یکی از این اتاق ها را در ایران دایر و فعال نماییم و ایران با یک بازار ۸۰ میلیون نفری برای مجارستان دارای اهمیت زیادی است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.