8 آذر, 1394
رئیس هیئت مدیره انجمن شرکتهای حفاری:

تحریم‌ها توانمندی شرکتهای داخلی در زمینه حفاری را بالا برد

رئیس هیئت مدیره انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز ایران گفت: بیشترین رشد حفاری در پارس جنوبی انجام شده که علتش محدودیتهای بین المللی بود که سبب فعالیت شرکتهای ایرانی در این زمینه شد.

محمد ایروانی، رئیس هیئت مدیره انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز ایران، در کنفرانس بین المللی رونمایی از قراردادهای جدید صنعت نفت گفت: برای رقابت با شرکتهای خارجی باید بتوانیم هزینه عملیات حفاری و خدمات جانبی را کاهش دهیم.

وی با بیان این که شرکتهای توانمندی در زمینه حفاری در ایران فعالیت می کنند، افزود: این شرکتها امروز مدیریت بخش حفاری را در پروژه‌هایی مانند لرزه‌نگاری بی‌بی حکیمه، توسعه فازهای پارس جنوبی، تعمیر چاهها در پارس جنوبی و نخستین حفاری عمیق انجام دادند.

ایروانی ادامه داد: همچنین توانستیم در بخش اکتشاف با وجود حضور نداشتن شرکتهای خارجی  در بخش لرزه نگاری و مطالعات مخزن فعال باشیم.

به گفته وی در حال حاضر ١۵٠ دکل خشکی و دریایی در پروژه‌های بالادستی فعالیت دارند که توان فنی و نیروهای تحصیلکرده اصلی ترین دارایی آنها محسوب می شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن شرکتهای حفاری نفت و گاز ایران ادامه داد:بیشترین رشد حفاری در پارس جنوبی انجام شده که علتش محدودیتهای بین المللی بود که سبب فعالیت شرکتهای ایرانی در این زمینه شد.

ایروانی با بیان این که باید به پایین آوردن هزینه ها توجه شود، افزود: در حال حاضر همه تلاش شرکتهای داخلی بر این است که بتوانند هزینه های خود را کاهش دهند.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.