13 آذر, 1394
وزیر نفت در جمع خبرنگاران اعلام کرد

سرمایه گذاری در میادین نفتی اهواز و مارون اولویت وزارت نفت است

وزیر نفت گفت: سرمایه گذاری برای افزایش کیفیت در میادین داخلی مانند «اهواز» و «مارون» به علت قدیمی بودن آنها و اینکه هنوز توسعه نیافته‌اند، جزو نخستین اولویت‌های وزارت نفت است.

وزیر نفت پیش از آغاز یکصد و شصت و هشتمین نشست اوپک در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در خصوص قیمت مناسب نفت خیلی زود است که اظهار نظر کنیم،گفت: باید توجه داشت که برخی کشورها افزایش تولید داشتند و با در نظر داشتن این موضوع که ایران مجدد وارد بازار جهانی خواهد شد، اکنون این انتظار دارد که آنها تولید نفت خود را کاهش دهند.

وزیر نفت ادامه داد: ایران به هر حال به بازار باز خواهد گشت و به اعضا نیز گفته‌ایم که اگر می خواهید پایداری و تعادل و ثبات در بازار داشته باشیم، باید به ایران نیز توجه کنیم.

وزیر نفت با اشاره به درگیری‌های اخیر ترکیه و روسیه و تاثیر آن بر روند صادرات گاز ایران به ترکیه تصریح کرد: در فصل زمستان یک سری تعهداتی را به ترکیه داریم که انجام خواهیم داد و بیش از آن هم نمی توانیم گاز صادر کنیم.

زنگنه با اشاره به اولویت های سرمایه گذاری در ایران، گفت: سرمایه گذاری برای افزایش کیفیت در میادین داخلی مانند «اهواز» و «مارون» به علت قدیمی بودن آنها و اینکه هنوز توسعه نیافته‌اند، جزو نخستین اولویت های وزارت نفت است و پس از آن به موضوع میادینی می پردازیم که در حال توسعه هستند و تنها احتیاج به افزایش بازیافت و تولید بالا دارند و آخرین اولویت ما سرمایه گذاری در بخش میادین مشترک است.

وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین کارهایی که انجام خواهیم داد، سرمایه گذاری در بخش میدان مشترک «آزادگان» و «یادآوران» در خوزستان است.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.