16 آذر, 1394
وزیر بازرگانی روسیه اعلام کرد

تمایل روسیه برای گسترش همکاری‌ اقتصادی با ایران

وزیر بازرگانی روسیه اعلام کرد این کشور تمایل دارد تا روابط تجاری و صنعتی خود را با ایران و امارات گسترش دهد.

 به نقل از نشنال دنیس مونتوروز وزیر بازرگانی روسیه اعلام کرده است تمایل دارد روابط تجاری خود را با ایران و امارات گسترش دهد.
این مقام روسی تاکید کرده است که در راستای گسترش مبادلات تجاری خود با امارات و رساندن آن به ۲ میلیارد در سال قدم خواهد برداشت و همکاری‌های صنعتی خود با ایران را نیز افزایش دهد.

این مقام روسی طی هفته‌های گذشته به تهران و ابوظبی سفر کرده بود و رئیس‌جمهور روسیه نیز برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته به تهران سفر کرده است.

این مقام روس تاکید کرده است که این اقدامات جنبه اقتصادی خواهد داشت و سیاسی نخواهد بود.

طی سال گذشته و با سرد شدن روابط روسیه و غرب، این کشور در حال حاضر به دنبال کشورهایی برای تأمین مواد مورد نیاز صنعتی خود و همچنین بازار برای محصولات تولیدی است.

بنا به گفته وزیر بازرگانی روسیه، حجم مبادلات تجاری این کشور با ایران طی سالهای گذشته روندی صعودی را تجربه کرده است و ۲ کشور در بسیاری از حوزه‌ها نظیر صنعت نفت و گاز، انرژی، متالورژی، فناوری قطعات ماشینی، تولید موتور خودرو و همچنین تولید هواپیما همکاری داشته است.

این مقام دولتی روسیه ادامه داد: در کنار همه موارد ذکر شده ما به دنبال ایجاد پروژه‌های مشترک پیشرفته مراکز مهندسی و پارک‌های فناوری و همچنین افزایش همکاری‌های تکنولوژیکی و نظامی با ایران هستیم.

 

منبع : فارس

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.