4 آذر, 1394

پاکستان خواهان واردات گاز از ایران است

با شروع فصل سرما، پاکستان با کمبود گاز مواجه شده و افت فشار گاز برای ساکنان اسلام‌آباد و راولپندی مشکلات زیادی به وجود می‌آورد؛ مردم شهرهای مختلف با برپایی تظاهرات از دولت خواستند برای رفع این بحران وارد عمل شود.

در اسلام‌آباد، با شروع فصل سرما، پاکستان با کمبود گاز مواجه شده و کاهش فشار گاز برای مردم اسلام‌آباد پایتخت این کشور و راولپندی مشکلات زیادی به وجود آورده است.

مردم برای مصارف خانگی از کمبود فشار گاز رنج می‌برند و در بیشتر ساعات روز گاز قطع می‌شود.

در بیشتر خانه ها فقط صبح زود و هنگام سحر می‌توان از اجاق گاز برای پخت و پز استفاده کرد این در حالی است که به علت خاموش بودن بخاری و آبگرمکن بیشتر کودکان و سالمندان دچار سرماخوردگی و بیماری شده‌اند.

دولت برای کاهش مشکلات کمبود گاز دستور داده تمام پمپ های گاز سی ان جی تعطیل شود تا مردم برای مصارف خانگی با افت فشار گاز مواجه نشوند اما این اقدامات چندان تأثیری نداشته است.

کمبود گاز تأثیرمنفی در رشد صنعت کشور داشته و کارخانه ها مجبورند برای جبران کمبود گاز از گازوئیل استفاده کنند.

مردم شهرهای مختلف پاکستان از جمله فیصل‌آباد، ملتان و لاهور با برپایی تظاهرات از دولت خواستند برای پایان بحران کمبود گاز وارد عمل شود.

معترضان از دولت خواستند با تکمیل خط لوله واردات گاز از ایران مشکلات کمبود گاز مردم را حل کند.

هنوز اطمینانی درباره دریافت گاز از قطر وجود ندارد و تکمیل پروژه‌های دریافت انرژی از کشورهای آسیایی مرکزی هنوز به مرحله اجرا نرسیده بنابراین ایران نزدیک‌تری و آماده‌ترین پروژه دریافت گاز برای پاکستان می‌باشد.

درخواست برای تکمیل خط لوله صلح فقط خواسته مردم پاکستان نیست بلکه رسانه ها نیز در برنامه های مختلف این موضوع را مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌دهند و برخی از سیاستمداران نیز خواهان تکمیل هر چه زودتر این پروژه هستند.

دولت پاکستان برای آرام کردن مردم و معترضان اعلام کرده پروژه واردات گاز از ایران به زودی تکمیل می‌شود اما باید دید که در مرحله عمل چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.