6 دی, 1395

دولت در عرصه اقتصاد مقاومتی با ایجاد اشتغال برای جوانان به تولید در کشور کمک کند

جوان کارآفرین پرورش‌دهنده بلدرچین گفت: بهتر است دولت وارد عرصه‌های اقتصاد مقاومتی شود و از کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، حمایت کند و در ایجاد اشتغال برای جوانان به تولید کشور کمک کند.

واژه اقتصاد مقاومتی با بالا گرفتن فشارها و تحریم‌های ظالمانه به کشور توسط مقام معظم رهبری در سال ۸۹۹  کلید خورد و راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی کشور در عرصه‌های تولید و فعالیت است و پرورش بلدرچین یکی از صدها طرحی است که در عرصه اقتصاد مقاومتی مورد استقبال قرارگرفته است.

علی منشاد جوان کارآفرین پرورش‌دهنده بلدرچین در روستای صالح‌آباد شهرستان قرچک در گفت‌وگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: با حمایت‌ها و دریافت تسهیلات از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک اقدام به پرورش بلدرچین کردم.

وی با اشاره به روش پرورش بلدرچین گفت: تخم‌های بلدرچین را در دستگاه مخصوص قرار می‌دهیم و با تنظیم دمای دستگاه تخم‌ها نطفه می‌بندند و بعد از ۱۵ روز جوجه‌ها از تخم بیرون می‌آیند و در جای مخصوص آب و دانه می‌خورند، جوجه بلدرچین بعد از ۳۰ الی  ۴۵ روز بالغ و شروع به تخم‌گذاری می‌کند و پس از پنج ماه برای مصرف گوشتی قابل ذبح می‌باشد.

منشاد بیان کرد: بلدرچین پرنده‌ای مقاوم است و نیاز به هیچ واکسنی ندارد و دارای بازده خوبی است و باعث تولید زیاد و خودکفائی می‌شود.

وی تأکید کرد: دوره پرورش این پرنده کوتاه است و در زمان کم سود عاید پرورش‌دهنده می‌کند و با سرمایه اندک می‌توان این کار را شروع کرد و بعد از مدت کوتاهی کار گسترش می‌یابد و ظرفیت تولید رو به افزایش می‌رود.

جوان کارآفرین پرورش‌دهنده بلدرچین تصریح کرد: در خصوص نحوه فروش محصولات با رایزنی و برنامه‌ریزهای مناسب با مشکل روبرو نیستم و با چند نفر عرضه دهنده و توزیع‌کننده بلدرچین معامله انجام می‌دهم.

وی گفت: یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی تکه بر توانایی افراد است و در تولید ملی، خودکفائی و تکیه‌بر توان فردی می‌توان در عرصه پرورش بلدرچین شغل ایجاد کرد.

منشاد بابیان ورود دولت در عرصه اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: بهتر است دولت وارد عرصه‌های اقتصاد مقاومتی شود و از کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، حمایت کند و در ایجاد اشتغال برای جوانان به تولید کشور کمک کند.

وی تصریح کرد: مسئولان با پرداخت تسهیلات به جوانان زمینه فعالیت جوانان در راستای اقتصاد مقاومتی را می‌توانند فراهم کنند و علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد، در مسیر خودکفایی کشور گام‌های  مؤثری بر خواهند داشت.

جوان کارآفرین پرورش‌دهنده بلدرچین در پایان خاطرنشان کرد: برای کسانی که می‌خواهند کار پرورش بلدرچین را شروع کنند، تخم، جوجه و خوراک را از شرکت‌های معتبر تهیه کنند، تا دچار ضرر و خسارت نشوند.

منبع : تهران نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.