4 آذر, 1394
معاون اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

درآمد ۳ میلیارد دلاری صادرات محصولات باغی

معاون اقتصادی وزیر جهاد‌ کشاورزی با اشاره به تعرفه‌ بالای صادرات محصولات کشاورزی به عراق و روسیه گفت: مذاکره‌ای با پوتین در سفرش به ایران و همچنین مسئولان عراقی انجام شده تا مشکل تعرفه صادرات به این ۲ کشور حل شود.

عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی  گفت: بخشی از موانع صادرات سیب درختی به عراق در هفته‌های اخیر مربوط  به اخذ تعرفه هزار تومانی توسط گمرک عراق به ازای واردات هر کیلو سیب ایرانی به این کشور است.

وی گفت: در حال حاضر مسئولان ایرانی و عراقی در رابطه با موانع صادراتی و اخذ تعرفه برای صادرات محصولات کشاورزی ایران به عراق در حال مذاکره هستند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکل اخذ تعرفه بالای واردات محصولات کشاورزی را با روسیه هم داریم، تصریح کرد: یکی از درخواست‌های ایران از روسیه کاهش تعرفه‌ صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه است و این موضوع در سفر وی به ایران روز گذشته مطرح شده و پوتین رئیس جمهور این کشور هم ظاهرا دستور بررسی این موضوع را داده است.

بخشنده با تاکید بر اینکه محصولات کشاورزی ایران از لحاظ کیفیت و بهداشت هیچ مشکلی ندارد، افزود: سال گذشته ۳۶۰ هزار تن سیب صادر شد و امسال هم امیدواریم همین مقدار صادر شود.

وی گفت: صادرات محصولات باغبانی کشور از جمله پسته، سیب، کشمش، خرما و … سالانه حدود ۳ میلیارد دلار برای کشور ارز آوری دارد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.