4 دی, 1395

نقش‌آفرینی مردم و فعالان اقتصادی از تأکیدات رهبری در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی است

تأکید رهبر بر واژه‌ جهاد بیانگر این است که در میدان جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی‌فقیه در استان روز گذشته سوم دی‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه ، با اشاره به اهمیت سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: چرا اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلان آن که از طرف رهبری ابلاغ شده است در عرصه میدانی متوقف شد؟ چرا این شعار راهبردی در اجرا پیشرفت‌هایی نداشته است؟
وی با تأکید بر اینکه تحقق این شعار می‌توانست تمام تحریم‌ها را ناکام و تورم و گرانی را مهار کند، ادامه داد: چرا بعد از سه سال و اندی به اقرار دولتمردان این شعار محقق نشده و هنوز شاهد قاچاق کالا در کشور هستیم به‌گونه‌ای که آمار این معضل اقتصادی که مسئولان مبارزه با قاچاق آن را اعلام می‌کنند تکان‌دهنده است و الان صدها کامیون کالای قاچاق تا مرکز کشور می‌آید که با اقتصاد مقاومتی در تضاد است.
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: نقش‌آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در این میدان مهم از تأکیدات معظم‌له است و ایشان در این زمینه واژه‌ی جهاد را به‌کاربرده‌اند که دارای فلسفه است و به ما یادآور می‌کند که در میدان جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم و باید از فرهنگ جهاد برای مقابله در این میدان استفاده کنیم، یعنی همه باید با تلاش و انگیزه دست در دست هم از این سیاست‌ها حمایت کنیم تا این جهاد مقدس مانند دفاع مقدس منتج به حماسه‌ی بزرگ  شود. متأسفانه آن‌گونه که انتظار رهبری و ملت است در این عرصه کار نشده است.
وی با اشاره به رونمایی از منشور حقوق شهروندی توسط رییس‌جهور گفت: این کاری خوب و در راستای اجرای قانون اساسی است اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین و ضرور‌ی‌ترین حقوق شهروندی ایجاد اشتغال ، فراهم نمودن مسکن و ازدواج جوانان، برخورد انقلابی با حقوق‌بگیران نجومی برخی مدیران وابسته به دولت است، آیا در این همایش به این موارد اشاره شد؟ ابداً. مثل‌اینکه هیچ اتفاقی رخ نداده است.
امام‌جمعه ایلام ادامه داد: ملت ایران شاهد بی‌عدالتی، رانت‌خواری و غارت بیت‌المال توسط نورچشمی‌های وابسته است و عدم برخورد قاطع با آنها و همچنین گرانی کالاهای اساسی، رکود عمیق، تعطیلی بیش از ۷۰ درصد از بنگاه‌های تولیدی، روند صعودی قیمت دلار است، آیا با این شرایط می‌توان دم از حقوق شهروندی زد. چرا شعارهای انحرافی می‌زنید، چرا واقعیات را نمی‌پذیرید.
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: در این جلسه اعلام می‌شود اقتصاد ایران ۷ درصد رشد داشته است، باید این موضوع باز شود. یا در جایی دیگر گفته می‌شود در برجام موفقیت‌های بزرگ به‌دست‌آمده است، که باید برای مردم توضیح داده شود. این‌ها سؤالاتی جدی است.
لطفی تصریح کرد: کارکنان برخی مانند شهرداری ایلام ۷ ماه است که حقوق نگرفته‌اند درحالی‌که کسی دیگر  ۸۰۰ میلیارد تومان وام از صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان کشور می‌گیرد و کارمند ما برای قوت لایموتش همین حقوق را دارد، آیا این حقوق شهروندی است؟
نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه مسئولان باید باکمال شهامت بفرمایند در برجام شکست خوردیم، ادامه داد: هنوز راجع به حقوق‌های نجومی ۱۰۰۰ جور حرف زده می‌شود، آیا این اجرای عدالت است؟ این‌ها مطالبات مردم از مسئولان است، به شعارهای انتخاباتی‌تان عمل کنید. کنترل تورم و مبارزه با گرانی با شار حل نمی‌شود، مردم تمام حرف‌های ما را زیر نظر دارند.
امام‌جمعه ایلام تصریح کرد: وقتی در بحث برجام مسئول ارشد مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای می‌گوید: «اشتباه کردم به حرف وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم» سؤال اینجاست که چرا اعتماد کردید؟ چرا به توصیه‌ی رهبری توجه نکردید؟ اشتباه شما اشتباه یک عوام‌الناس نیست، اشتباه کسی است که بزرگ‌ترین ضربه را به حیثیت این نظام می‌زند و موجب از دست رفتن خیلی از دستاوردهای بزرگ هسته‌ای و خسارت‌های جبران‌ناپذیر شده است، مگر دشمن را نمی‌شناسید؟ یک سال از برجام گذشت و سه سال صرف مذاکرات شد، چرا الآن باید متوجه شویم؟ نخست‌وزیر اسبق انگلستان هم بعد از ویرانی عراق و کشتن میلیون‌ها نفر اعلام کرد با دخالت نظامی در عراق اشتباه کردیم.
لطفی با اشاره به سالروز نهم دی گفت: ۹ دی شکست کودتای مخملین و بی‌ثمر اشراف وابسته سیاسی به‌نظام سلطه علیه ملت ایران بود و روز بصیرت و اوج ولایتمداری و صیانت از دستاوردهای انقلاب است.
وی در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به سالروز تأسیس سازمان ثبت‌احوال، اظهار کرد: این سازمان متولی مأموریت مهم ثبت وقایع حیاتی ۴ گانه و حافظ اسناد هویتی و پاسدار آمار واقعی کشور برای برنامه‌ریزی‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
امام‌جمعه ایلام با اشاره به اهمیت نام‌گذاری‌ها در سیره پیامبر و ائمه، به مردم توصیه کرد: مردم برای تهیه شناسنامه‌های جدید و کارت ملی هوشمند با سرعت عمل کنند و نام‌های شایسته و در شان خانواده‌های ایرانی مسلمان را برای فرزندان خود برگزینند.
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به ۵ دی‌ماه سالروز استقرار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صنعت هوانوردی غیرنظامی کشور به‌فرمان امام خمینی(ره)، گفت:دشمن در ابتدای شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد ناامنی در فضا، دریا و خشکی بود که یکی از فعالیت‌های آنان هواپیماربایی بود که با ورود سپاه این مشکل حل شد و سپاه مانند همیشه عالی درخشید و حتی یک مورد هواپیماربایی نداشتیم و در این زمینه ایران به الگویی برای دنیا تبدیل شده است.
لطفی به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی هم اشاره و تصریح کرد: در دوران ستم‌شاهی بیش از ۶۰ و ۷۰ درصد مردم بی‌سواد بودند که به برکت نظام هم‌اکنون آمار بی‌سوادی بسیار اندک است.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.