24 آذر, 1395

برگزاری نخستین همایش بومی سازی قطعات در صنعت مترو

نخستین همایش بومی سازی قطعات در صنعت مترو با رویکرد اقتصاد مقاومتی امروز با حضور مسئولان ، دانشگاهیان و تولیدکنندگان داخلی در سالن همایش های بوستان گفتگو برگزار شد.

احمدی بافنده مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در این همایش که در حاشیه سومین نمایشگاه مشارکت تولید کنندگان ایرانی در صنعت مترو برگزار شد گفت: تاکید ما بر بومی سازی به این معنی نیست که می خواهیم تمام ارتباط خود را با جهان قطع کنیم و به طور رسمی صد درصد از تولید داخلی استفاده کنیم بلکه به این معنی است که ما می خواهیم دانش تخصصی خود را ارتقا بدهیم.
وی با بیان اینکه پیامبر(ص) می فرمایند شهری که ایمنی و نشاط نداشته باشد شهر نیست گفت: باید بتوانیم فضایی را در مترو تهران ایجاد کنیم که مسافران ما در امنیت و آرامش کامل سفرهای درون شهری خود را انجام دهند.
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران خاطر نشان کرد: قصد ما حمایت کامل از تولید داخلی با کیفیت است و ارتقا توان بومی سازی کشور می تواند زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را ایجاد کند.
وی خطاب به تولیدکنندگان گفت: امیدوارم برپایی این همایش و نمایشگاه فضای لازم را برای همدلی بیشتر میان تولید کنندگان و دانشگاهیان ایجاد کند تا شاهد شتاب بیشتر تولید ملی در صنعت مترو باشیم .
رستمی معاون عملیات نقلیه ریلی نیز در این همایش با بیان اینکه اکنون ۱۴۴ رام قطار درون شهری و ۳۳ رام قطار برون شهری در شرکت بهره برداری مترو تهران موجود است ، گفت: هر روز ۳ میلیون سفر با مترو تهران انجام می شود که این حجم کار محقق نمی شود مگر با پشتوانه ای عظیم از کارهای عملیاتی ، فنی ، نگهداری و تعمیرات که به صورت شبانه روزی در پایانه ها و خطوط مترو تهران انجام می شود.
معاون عملیات نقلیه ریلی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه انتظار داریم شرکت های تولید کننده جدید طی نمایشگاه امسال به ما بپیوندند، افزود: ارتقا کیفی و کمی قطعاتی که هم اکنون تولید می شود هم از دغدغه های جدی ماست که خوشبختانه از سال گذشته تاکنون حدود ۳۰ درصد کیفیت این قطعات افزایش یافته است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.