23 آذر, 1395

توجه به اقتصاد مقاومتی تحریم‌ها را بی خاصیت می‌کند

رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی تحریم‌ها را بی خاصیت می‌کند، گفت: نباید در حوزه اقتصاد مقاومتی انفعالی عمل کنیم.

سردار محمدرضا نقدی رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین و معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله ایران از سوی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران از ابتدای انقلاب تاکنون بوده و موضوع جدیدی نیست.

وی همچنین تمدید تحریم‌های ایران از سوی آمریکا را نوعی جنگ روانی دانست و افزود: از سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب آمریکا ما را تحریم کرده بود و ما اصلاً نباید به اینها توجه کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران، اضافه کرد: تحریم‌ها در زمانی بر بازار ما مقداری اثر گذاشت که مسئولان خودمان در داخل کشور گفتند که ما در «شعب ابی طالب» هستیم، تحریم‌ها در این مقطع اثرگذار شد.

سردار نقدی، تصریح کرد: تا روزی که ما می‌گفتیم تحریم‌ها اثر ندارد و روی پای خودمان می‌ایستیم، تحریم‌ها اثرگذار نبود و یا حتی تأثیر آن خیلی ناچیز بود، اما از روزی که خودمان به تحریم‌ها اهمیت دادیم، کم‌کم تأثیرات خود را در زندگی‌‌مان گذاشت؛ ما باید همان مسیری را که در طول سه دهه انقلاب طی کرده‌ایم را ادامه دهیم.

وی با تأکید بر اینکه ادامه مسیر سه دهه انقلاب اسلامی از سوی مسئولان و مردم موجب می‌شود که ما بتوانیم روی پای خودمان بایستیم، درباره نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: آمریکا در چند مورد متعدد برجام را نقض کرده است که مسئولان باید توجه بیشتری داشته باشند.

 معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران، اقدام مؤثر جهت مقابله با تحریم‌ها را توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی باعث می‌شود که دشمن نسبت به ادامه روند تحریم‌ها مأیوس شود.

سردار نقدی ادامه داد: نباید در حوزه توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی انفعالی عمل کنیم، اگر این طور باشد، نتیجه نمی‌دهد؛ ما باید به سراغ ظرفیت‌های داخلی رفته و آنها را فعال کنیم، باید نشان دهیم که در اقدام و عمل به این تحریم‌ها بی اعتنا هستیم.

وی تأکید کرد: وقتی این طور شد و به جوانان و ظرفیت‌های داخلی اعتماد کردیم، طبیعتا در جریان تولید، روند تقویتی شکل می‌گیرد، دشمن مأیوس می‌شود و دست از این بازی‌ها برای تحریم‌ها برمی‌دارد، اما مادامی که ما تحریم‌ها را در اولویت اول قرار دهیم، آنها متوجه می‌شوند که ظاهرا میدان عمل همین است و نمی‌توانند کاری از بابت تحریم‌ها پیش ببرند.

رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین که در حاشیه همایش اقتصاد مقاومتی در دانشگاه صنعتی شریف با تسنیم به گفت‌وگو پرداخت در پایان خاطرنشان کرد: ما باید طبق همان راهی که رهبر معظم انقلاب نشان داده، به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی عمل کنیم و چیزی که بازی‌های دشمن را بی خاصیت می‌کند، همین اقتصاد مقاومتی است.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.