3 آذر, 1394
فرمانده سپاه ناحیه دامغان:

۲۶۰ شهروند دامغانی تسهیلات اقتصاد مقاومتی دریافت کردند

فرمانده سپاه ناحیه دامغان، گفت: ۲۶۰ شهروند دامغانی طی سه سال گذشته در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی با معرفی به بسیج سازندگی تسهیلات دریافت کرده اند.

سید محمدرضا حسینی، صبح دوشنبه و در خلال بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بسیج تحت عنوان بسیج، خودکفایی و اقتصاد مقاومتی در دامغان، به میزبانی سپاه ناحیه این شهرستان، میزان تسهیلات پرداخت شده در قالب اقتصاد مقاومتی را ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: ۲۶۰ نفر از شهروندان واجد شرایط با معرفی به بسیج سازندگی از سوی بانک عامل وام دریافت کردند.

وی افزود: تسهیلات پرداختی به متقاضیان واجد شرایط را در قالب دام سبک چند قلو زا، دام سنگین (شتر)، شیلات، مرغ بومی، شتر مرغ، زنبور عسل، صنایع دستی، پرورش قارچ، تولید کود ورمی کمپوست، کاشت گیاهان دارویی، محصولات گلخانه ای و کاشت زعفران بوده است.

تقویت صنایع تبدیلی در روستاها نماد توسعه است

فرمانده سپاه ناحیه دامغان با اشاره به اینکه یکی از راه های توسعه روستایی ایجاد صنایع تبدیلی است، گفت: برای مقابله با تحریم و جنگ های اقتصادی از سوی دشمنان باید با اطاعت از فرامین رهبری اقتصاد مقاومتی را در سرلوحه کارهایمان قرار دهیم که روستاها بهترین مکان برای انجام این فعالیت ها هستند.

حسینی خاطرنشان کرد: مردم ساکن روستاهای شهرستان دامغان می توانند با پیگیری صنایع تبدیلی کشاورزی، فراوری محصولات دامی، صنایع دستی و به ویژه گردشگری در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نقش ویژه ای ایفا کنند.

وی افزود: سازمان بسیج مستضعفان از سال ۹۲ اقتصاد مقاومتی را در رأس برنامه های خود قرار داده و این مأموریت را به سازمان بسیج سازندگی واگذار کرده تا با ترویج فرهنگ و تلاش گامی در پیشرفت ایران اسلامی بردارند.

برنامه های بسیج سازندگی در اقتصاد مقاومتی

فرمانده سپاه ناحیه دامغان همچنین در تشریح برنامه های بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: فرهنگ سازی، مقابله با تحریم ها و حمایت از تولیدات داخلی سه عامل بسیار ارزنده در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی جامعه است.

حسینی با اشاره به لزوم مشارکت مردمی در تبیین اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: اقتصاد مقاومتی بدون مشارکت مردمی رخ نمی دهد لذا باید این اصل را همواره در نظر داشت که مردم پایه های اقتصاد مقاومتی در جامعه هستند.

وی افزود: همچنین اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون مشارکت همه نهادهای دولتی و غیر دولتی ممکن نیست لیکن همه باید با سرلوحه قرار دادن عوامل موثر در تبیین دستاوردهای اقتصاد مقاومتی، گامی مهم برای تقویت این مقوله بردارند تا روزی شاهد برطرف شدن بخشی از مشکلات در جامعه باشیم.

نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی با ۱۲ غرفه و در پنج روز در خیابان پرستار شهر دامغان و از سوی بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان دایر شده است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.