17 آذر, 1395

دولت توان اجرای اقتصاد مقاومتی را ندارد

دولت توان اجرای اقتصاد مقاومتی را ندارد و باید تحقق این طرح را به مردم و تشکیلات بسیج واگذار کند.

حجت‌الاسلام محمد تابش امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بندر امام با انتقاد از دولت در عدم تحقق ایجاد فضای رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی اظهار کرد: دولت تنها ادعای تلاش در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی را دارد، در صورتی که تا به‌ حال نتوانسته در این زمینه موفق عمل کند.

وی افزود: متأسفانه نه تنها آمار بیکاری کم نشده است بلکه همچنان به تعداد افراد بیکار افزوده می‌شود.

امام جمعه بندر امام با اشاره به اینکه سازمان‌ها و شرکت‌ها در حال تعدیل نیرو هستند، خاطرنشان کرد: این روزها تعدیل نیرو در سازمان‌ها و شرکت‌ها با ادعای ایجاد اشتغال دولت سازگاری ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: مشکل بیکاری بیش‌ از هرجای دیگری در خوزستان با وجود فرصت‌های شغلی فراوان، احساس می‌شود.

تابش یکی از دلایل افزایش بیکاری را عدم اقدام جدی مسؤولان و نداشتن طرح اشتغال‌زایی واقعی برشمرد و گفت: در منطقه‌ای مانند منطقه ما با وجود دو منطقه ویژه اقتصادی و کارخانجات متعدد آمار بیکاری موجود غیرقابل پذیرش است و تعداد جوانان فارغ‌التحصیل بیکار ما قابل توجه است.

امام جمعه بندر امام ادامه داد: دولت اگر بخواهد در این زمینه موفق شود باید تلاش کند که طرح‌های تولیدی صنایع میانی و پایین‌دستی راه‌‌اندازی شود، در غیر این‌ صورت مشکل بیکاری حل نخواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در شرایط عدم اجرای برجام نتوانسته از عهده مشکلات کشور برآید، گفت: دولت متصور بود که با اجرای برجام بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد در صورتی که تمام محاسبات دولت اشتباه از آب درآمد.

تابش اضافه کرد: در زمان پس از برجام ما موفق عمل نکردیم چرا که دشمن مانع از منتفع شدن ما از شرایط پسابرجام بود.

امام جمعه بندرامام با تأکید بر اینکه دولت هیچ طرح جایگزینی برای برجام نداشته، تصریح کرد: در شرایط عدم اجرای برجام دولت به دلیل اینکه هیچ طرح جایگزینی برای برجام نداشته عملا از پس حل مشکلات کشور برنیامده است.

وی در پایان عنوان کرد: بنابراین تنها راه برون‌رفت از این شرایط، تحقق طرح اقتصاد مقاومتی است که با توجه به اینکه دولت عملا توانایی اجرای برجام را ندارد، صرف‌نظر از اینکه مقصر باشد یا نباشد، باید اجرای آن را به مردم و تشکیلات بسیج واگذار کند.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.