15 آذر, 1395

راه مقابله با بیکاری ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است

هفته پژوهش بستر مناسبی در راستای اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان است.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه هفته پژوهش گامی در راستای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: در این هفته از دستاوردهای پژوهشگران و محققان تجلیل می‌شود و این هفته مقدمه و محرکی برای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: راه مقابله با بیکاری ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است.

عزیزی اظهار کرد: هفته پژوهش بستر و خدمت مغتنمی در راستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان است و در این هفته از پژوهشگران، محققان و کارآفرینان تجلیل می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان اضافه کرد: در این هفته کارگاه‌هایی به منظور انتقال تجربیات کارآفرینان به دانشجویان برگزار خواهد شد.

وی گفت: همچنین در این هفته ایده افراد در معرض بازدید گذاشته می‌شود تا بخش صنعت پس از مشاهده آن و رغبت اقدام به انعقاد قراردادی در این راستا و نهایتاً استفاده از ایده و تجاری‌سازی محصول شود.

عزیزی با اشاره به اینکه هفته پژوهش مقدمه و بستر ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، تحقق اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان است، افزود: بخش کشاورزی، صنعت و محیط زیست مهم‌ترین نیاز پژوهشی استان است و باید در این سه بخش خلاءها، چالش‌ها بررسی و فناوری‌های لازم تولید شود.

رئیس دانشگاه لرستان افزود: در کنار این سه بخش گردشگری، اکوتوریسم، حفاظت از محیط زیست، تولید غذای سالم، استفاده بهینه از آب، کشاورزی ارگانیک و مبارزه با خشکسالی در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: ایجاد شرکت دانش‌بنیان در زمینه علوم انسانی و ایجاد رشته‌های فنی فروش، بازاریابی و راه‌اندازی یک رشته بین رشته‌ای بازاریابی، روانشناسی بالینی و غیره در استان ضروری است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.