2 آذر, 1394
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا :

رنج ما از کمبود آب نیست از مدیریت منابع آب است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه در حال حاضر در کشور ۳۰۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز آب در کشور وجود دارد، گفت: متخصصان معتقد هستند کشورها پیش از اینکه از کمبود آب رنج ببرند از مدیریت منابع آب رنج می‌برند.

رحیم میدانی ، در پاسخ به این سوال که چه تعداد چاه غیرمجاز آب در کشور داریم، گفت: در حال حاضر ۳۰۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور داریم که ۱۰۳ هزار حلقه چاه از این تعداد عمیق است.

وی با بیان اینکه اکثر دشت‌های کشور به دلیل افت منابع آب زیرزمینی با بحران مواجه شده‌اند، گفت:با افت منابع آب زیرزمینی علاوه بر اینکه منابع آب زیرزمینی را از دست می‌دهیم افت کیفی منابع آب نیز حاصل می‌شود.

میدانی تأکید کرد: در رابطه با مدیریت منابع آب نیز بحث‌های زیادی شده است و تمام متخصصان دنیا معتقد هستند بیش از اینکه از کمبود آب رنج ببرند از مدیریت منابع آب رنج می‌برند.

وی افزود: پس درست است که در کشور کمبود آب داریم اما با مدیرت درست و صحیح منابع آب با این آب موجود در کشور هم می‌توانیم به نحو احسن مصرف آب را اداره و مدیریت کنیم.

*تبخیر ۴ متر آب در آب های سطحی

میدانی خاطر نشان کرد: یکی از ارزشمندترین منابع آب کشور منابع آب زیرزمینی است که نسبت به منابع آب سطحی نیز بهتر است چرا که آب‌های زیرزمینی قابلیت تبخیر شدن ندارند.

وی افزود: در حال حاضر در برخی از مناطق کشور سالانه ۴ متر تبخیر آب در آب‌های سطحی داریم.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.