2 آذر, 1394
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد

پرداخت هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ایجاد گلخانه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: ‌از ۲ هزار میلیارد تومان اعتباری که وزارت جهاد با بانک کشاورزی برای توسعه کشت گلخانه‌ها و تبدیل گلخانه‌های سنتی به صنعتی توافق کرده‌اند، هزار میلیارد تومان آن در استان تهران جذب می‌شود.

علی اشرف منصوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران امروز در حاشیه نشست احداث و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و نوسازی واحدها در جمع خبرنگاران گفت: منابعی به عنوان تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی با عنوان تسهیلات ارزان قیمت و تکلیفی وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۴ ابلاغ شده که بخش عمده‌ای از آنها با تعامل بانک کشاورزی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه‌ای در استان تهران موجود است، افزود: این استان یکی از قطب‌های ایجاد واحدهای گلخانه‌ای است.

منصوری تصریح کرد: با توافق با وزارت جهاد کشاورزی نشستی با شعب بانک کشاورزی شهرستان‌ها برگزار شد تا با پرداخت تسهیلات برای ایجاد گلخانه‌ها عزم جدی برای این منظور در سطح استان تهران به وجود آید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: از مبلغ ۲ هزار میلیارد تومانی که وزارت جهاد با بانک کشاورزی برای توسعه کشت گلخانه‌ها توافق کرده، هزار میلیارد تومان در استان تهران جذب می‌شود

وی با اشاره به خشکسالی در سال های گذشته تصریح کرد: برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک و افزایش راندمان تولید، وزارت جهادکشاورزی تصمیم گرفت تا بخشی از کشت های سبزی و صیفی در فضای آزاد را به کشت های گلخانه های منتقل ‌کند.

منصوری با اشاره به فرآیند کوتاه بررسی درخواست‌های تسهیلات برای ایجاد گلخانه‌ها و تبدیل گلخانه‌های سنتی به صنعتی افزود: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و ایجاد گلخانه در استان تهران را دارند، درخواست‌های خود را به مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها ارائه دهند.

وی با اشاره به تولید ۱۲ برابری کشت گلخانه‌ای نسبت به کشت آزاد تصریح کرد: در حوزه ایجاد گلخانه‌ها پرونده‌های زیادی برای درخواست تحویل بانک کشاورزی شده و روز به روز متقاضیان این امر رو به افزایش است.

منصوری گفت: در حال حاضر پرونده بیش از چهار هزار میلیارد ریال تقاضای استفاده از این تسهیلات به بانک کشاورزی استان تهران ارائه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: این تسهیلات از طریق منابع داخلی بانک کشاورزی تأمین و با سود ۱۸ درصدی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.