14 آذر, 1395

پایبندی به اقتصاد مقامتی راهکار ایستادگی در برابر تمدید تحریم‌ها

اقتصاد مقاومتی در شرایط کنونی که دشمنان کشور و نظام تیغ را از رو کشیده ومی خواهند به هرنحوی که شده ضربه ای کاری وارد سازند به مثابه واکسن و بیمه ای در مقابل دسیسه ها و توطئه های آنان است.

از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی استکبار که منافع خود را در خاورمیانه در خطر دید کوشید تا ابتدا با جنگ رو در رو و سپس با جنگهای زرگری سیاسی و پس از آن که دید هیچکدام کارساز نیست با تهاجم فرهنگی و محاصره اقتصادی هدف خود را دنبال کردند.

تمدید ۱۰ ساله تحریم ها از طرف آمریکا به خوبی نشان داد که آنها از هرچیزی بگذرند از به تضعیف کشاندن اقتصاد کشور دست نخواهند کشید و در این شرایط وظیفه ما چیست و چه کار باید بکنیم؟

در شرایط حاضر بهترین و مؤثرترین راهکار تکیه بر توانمندی های داخلی و عمل به منویات رهبری در خصوص اقتصاد یا همان اقتصاد مقاومتی است تا در جبهه اقتصادی نیز بر دشمن فائق شویم.

از این رو فعالان در عرصه اقتصاد مقاومتی را باید با عنوان مجاهدان اقتصادی معرفی کرد که تمام همت و تلاش خود را به کار می گیرند که علاوه بر اینکه شغل آفرینی کنند ، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری کنند.

تفاوتی ندارد که از کجا و با چه میزان و با چه چیزی شروع کنی، مهم این است که شروع کنی و برای اعتلای کشور خود و به گردش درآوردن چرخ اقتصاد شهر و دیار خود آستین بالا بزنی.

منطقه آذربایجان مستعد فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی است

مرتضی حسین خواه از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی است که در رابطه با کار خود به خبرنگار اروم نیوز می گوید: در زمینه پرورش زنبور عسل و نیز پرورش ملکه بارور شده و اصلاح نژاد شده فعالیت دارم.

این دانشجوی دکترای زیست شناسی و کارشناس ارشد علوم دامی می افزاید: ما در زمینه پرورش زنبور عسل و خود عسل فعالیت کرده و علاوه بر تولید عسل، به زنبورداران خدمات مشاوره ای تهیه زنبور عسل و ملکه بارور شده می دهیم.

وی خاطرنشان می کند: توصیه بنده به جوانان این است که به منظور کارآفرینی در این زمینه شغلی مهارت های لازم را کسب کنند چون منطقه آذربایجان مستعد فعالیت در این زمینه و ایجاد اشتغال است.

صنایع پردرآمد شناسایی شوند

فریبا نبی زاده از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی در بخش هنر و صنایع دستی است. وی در خصوص تخصص خود عنوان می کند: تخصص ما در زمینه صنایع دستی مثل قالی بافی، منجق دوزی، عرقیات گیاهی، سنگ دوزی،گل سازی و مشاغل خانگی بوده و خوشبختانه تا این لحظه نیز فروش بسیار مناسبی عایدمان شده است.

وی می افزاید: توصیه بنده به جوانان و به ویژه بانوان این است که صنایع پردرآمد را شناسایی کرده و به سمت آن شغل ها بروند.

با اندکی سرمایه می توان به درآمد بسیاری رسید

احمد اصغری آذر نیز دیگر فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی در بحث پروش طیور است که به خبرنگار اروم نیوز می گوید: فعالیت ما در زمینه پرورش طیور بوده و در زمینه پرورش بلدرچین فعالیت دارم.

وی می افزاید: بنده این کار را با حداقل سرمایه آغاز کرده و هم اکنون علاوه بر جوجه کشی، آن را پرورش می دهم و با عرضه تخم و گوشت آن به بازار، درآمدزایی می کنم.

این کارشناس ارشد تعلیم و تربیت خاطرنشان می کند: بنده به جوانان توصیه می کنم با توجه به اینکه این شغل بسیار راحت بوده و با اندکی سرمایه می توان به درآمد بسیاری رسید و علاوه بر آن، گوشت بلدرچین سالم و طبیعی بوده و تغذیه سالمی محسوب می شود به سمت این شغل بروند.

منبع : اروم نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.