2 آذر, 1394
قائم مقام وزیر نیرو:

پیشبرد اقتصاد مقاومتی بر دوش صنعت برق است

قائم مقام وزیر نیرو گفت: در حال حاضر پیشبرد اقتصاد مقاومتی بر دوش صنعت برق کشور است و ویژگی مهم برق این است که در تمام دنیا شاخص برق شاخص توسعه است.

ستار محمودی در سی‌اُمین کنفرانس بین‌المللی صنعت برق کشور اظهار داشت: برنامه ریزی های صنعت برق به گونه ای پیش بینی شده که در چشم انداز سال ۱۴۰۴، ایران در منطقه در جایگاه نخست از نظر ظرفیت تولید برق قرار گیرد.

وی افزود: تکنولوژی بدون برق کارایی ندارد و در حال حاضر پیشبرد اقتصاد مقاومتی بر دوش صنعت برق کشور است و ویژگی مهم برق این است که در تمام دنیا شاخص برق شاخص توسعه است.

قائم‌مقام وزیر نیرو با بیان اینکه شاخص مصرف برق کشور بسیار بالا است، گفت: سالانه حدود شش درصد رشد مصرف برق داریم و این سوال ایجاد می شود که آیا این مصرف بالا به توسعه یافتگی ختم خواهد شد یا بخشی از این افزایش مصرف به توسعه تبدیل نشده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد شهرها و ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار برق‌دار هستند و برای برق دار کردن روستاهای زیر ۲۰ خانوار در حال برنامه ریزی و اجرای پروژه های متعدد هستیم.

محمودی در خصوص برنامه وزارت نیرو در بخش انرژیهای تجدیدپذیر گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰ مگاوات از ظرفیت تولید برق در انرژی های نو استفاده می‌کنیم، اما پیش بینی شده است که می توانیم بیش از ظرفیت فعلی تولید برق کشور یعنی حدود ۷۷ هزار مگاوات تولید برق از انرژی های نو و تجدیدپذیر داشته باشیم که باید از هم اکنون برای بالفعل کردن این ظرفیت بالقوه برای سالهای آینده تلاش و برنامه ریزی کنیم که این کار آغاز شده و امیدواریم بتوانیم از تمام پتانسیل و ظرفیت موجود کشور در این بخش استفاده کنیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.