11 آذر, 1395

دولت با حمایت از اقتصاد مقاومتی راه را بر بیکاری جوانان مسدود کند

هم اکنون ۶ نفر از اعضاء خانواده به صورت مستقیم در این عرصه کار می کنیم اظهار امیدواری کرد که در صورت توسعه زنبورداری می توان برای سه نفر را بصورت مستقیم و ۲۰ نفر نیز بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرد.

اقتصاد مقاومتی یکی از مباحثی است که بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است که می تواند با اتکای به توان داخلی کشور و استفاده از نیروی انسانی و جوان داخلی و بدون اتکا به خارج کشور را به استقلال اقتصادی برساند و بسیاری از مشکلات کشور در بحث اقتصاد را حل کرده برای برای اشتغالزایی جوانان باشد.

برای تحقق اهداف این اقتصاد نیاز است همه دست به دست هم دهند و راه رسیدن به این اهداف را باز کنند.
 
در این بین برخی از جوانان تلاشگر فارسان با همت و پشتکار خود و در راستای عمل به فرمایشات رهبر انقلاب و کمک به اقتصاد کشور گام در مسیر اقتصاد مقاومتی گذاشته و با تمام توان در این راه حرکت می کنند.

اما افرادی که قدم در این راه می گذارند نیازمند حمایت هستند و باید مسئولان هم با دادن تسهیلات به آن ها و هم باز کردن راه برای اخذ مجوز به این جهادگران کمک کنند.

ایجاد اشتغال برای ۶ نفر از اعضای خانواده

سجاد نجفی یکی از کارآفرینانی که از تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای راه اندازی کار خود بهره گرفته در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی پیرغار اظهار کرد: ساکن شهر گوجان هستم و با دریافت تسهیلات اشتغالزایی بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال توانستم شغل زنبورداری را شروع و منبع درآمدی را برای خود و خانواده ام ایجاد کنم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۶ نفر از اعضاء خانواده به صورت مستقیم در این عرصه کار می کنیم اظهار امیدواری کرد که در صورت توسعه زنبورداری می توان برای سه نفر را بصورت مستقیم و ۲۰ نفر نیز بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرد.

              

وی اظهار داشت: این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی دست‌ و پنجه نرم می‌کنند و شهرستان فارسان هم جوانان بیکار و جویای کار زیادی را دارد، بد نیست جوانان این شهرستان به سراغ مشاغلی ازجمله پرورش زنبورعسل بروند که علاوه بر اشتغال‌زایی و خاصیت‌های بی‌نظیر عسل در درمان بیماری‌ها و هزینه کم نگهداری، سرمایه و امکانات خاصی نیاز ندارد و گامی در راستای تولیدات داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است و درآمد خوبی نیز می‌توان از آن کسب کرد.

وی با قدردانی از حمایت های شایسته بسیج سازندگی ناحیه فارسان اظهار کرد: از طریق حمایت های بسیج سازندگی توانستم بخش عمده ای از مشکلات زنبورداری خود را حل کرده کارم را رونق دهم.

حمایت از جوانان مستعد

یکی دیگر از جوانان تلاشگر در عرصه اقتصاد مقاومتی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی پیرغار؛ با اشاره به نقش مؤثر بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج فارسان در توسعه و حمایت از پروژه‌های زودبازده اظهار کرد: امسال با همکاری بسیج سازندگی برای اجرای اقتصاد مقاومتی مجوز طرح "کشت گیاهان دارویی" با تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی دریافت و کارم را شروع کردم.

این فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اهمیت و نقش گیاهان دارویی در عملیاتی کردن "اقتصاد مقاومتی" خطاب به مسئولان دولتی تصریح کرد: دولت می‌تواند با راه اندازی دوره‌های تخصصی از جوانان مستعد فاقد شغل و جویای کار حمایت کند.

وی ادامه داد: دولت می‌تواند با پرداخت تسهیلات بانکی مناسب برای خرید زمین و اجرای آبیاری قطره‌ای، اشتغالزایی کند و این موضوع مهم صرفه‌ جویی ارزی قابل توجهی برای دولت به دنبال خواهد داشت.

این کارآفرین خاطرنشان کرد: پرورش گیاهان دارویی، الگویی ارزشمند در مسیر "اقتصاد مقاومتی" در حوزه سلامت و طب سنتی است که می‌تواند از واردات بی‌رویه و غیرضروری داروهای شیمیایی و اعزام بیماران به خارج از کشور جلوگیری کند.

وی با اشاره به پایه گذاران طب سنتی در کشور یادآور شد: مصرف گیاهان دارویی موجب بهبود وضعیت سلامت مردم و در نتیجه کاهش هزینه‌های حوزه سلامت کشور می‌شود که این مساله به معرفی الگوهای اقتصاد مقاومتی کمک شایانی می‌کند.

    

ایجاد ۲۵۰ شغل مستقیم و ۴۰۰ شغل غیرمستقیم در بحث اقتصاد مقاومتی

میثم بابایی اظهار کرد: بسیج سازندگی اقدام به برگزاری نمایشگاهی با محوریت اقتصاد مقاومتی نموده و از جوانان پرتلاش و کارآفرین این عرصه دعوت به عمل آمده محصولات و فعالیت های خود را در معرض دید همشهریان قرار دهند.

بابایی در ادامه افزود: این نمایشگاه با هدف تعامل بین بازار و همچنین معرفی تولیدکنندگان برتر و ارتباط بین زنجیره تامین، تولید و مصرف کننده با توجه به عرصه های مختلف که در اقتصاد مقاومتی وجود دارد برگزار شد.

وی اظهار داشت: اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای انجام فعالیت های تولیدی و اشتغالزایی اختصاص داده بودیم که ۶۰ درصد این اعتبار جذب و امیدواریم که ۴۰ درصد باقیمانده را تا پایان سال ساماندهی کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون در بحث اقتصاد مقاومتی و اشتغال ۲۵۰ شغل مستقیم و ۴۰۰ شغل غیرمستقیم در شهرستان ایجاد شده است.

منبع : جهان بین

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.