2 آذر, 1394
قائم مقام وزیر نیرو :

تصمیم قاطع برای مشترکان پرمصرف آب تابستان ۹۵ می‌گیریم

قائم مقام وزیر نیرو گفت: تصمیمی قاطع برای مشترکان پرمصرف آب تابستان ۹۵ میگیریم و تلاش می کنیم این تصمیم تا پیش از آغاز فصل گرمای سال ۹۵ و روزهای پیک مصرف آب، نهایی شود.

ستار محمودی اظهار داشت:‌ وزارت نیرو در برنامه داشت که برای تابستان ۹۴ بحث جریمه مشترکان پُرمصرف آب را اجرایی کند اما موفق به کسب موافقت دولت و شورای عالی اقتصاد نشدیم.

وی افزود: در حال حاضر طرح هایی در این خصوص در دولت و مجلس مطرح است که برخوردهایی مثل جریمه، افزایش بهای آب مصرفی برای پله های بالای مصرف و حتی برخوردهایی بازدارنده مثل قطع مقطعی آب در یک یا دو نوبت را در بر می گیرد اما تاکنون هیچ کدام نهایی نشده و در حال بررسی است.

قائم مقام وزیر نیرو خاطرنشان کرد: مصرف آب در ایران بسیار زیاد است و حتی از کشورهای پرباران که در زمینه دسترسی به آب نیز مشکلی ندارند بیشتر مصرف می کنیم؛ این رویه باید اصلاح شود وگرنه مشکلات آبی کشور بیشتر خواهد شد.

محمودی با بیان اینکه مدیریت مصرف و اصلاح رویه مصرف در بخش آب یکی از اصلی ترین برنامه های در دست اقدام وزارت نیرو است، گفت: تصمیمی قاطع برای مشترکان پرمصرف آب تابستان ۹۵ میگیریم و تلاش می کنیم این تصمیم تا پیش از آغاز فصل گرمای سال ۹۵ و روزهای پیک مصرف آب، نهایی شود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.