6 آذر, 1395

نقش کلیدی صنایع تبدیلی کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی

توسعه صنایع تبدیلی از راهکارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید ناخالص ملی است.

فرشاد عالی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی موثرترین راهکار برای کاهش حجم ضایعات کشاورزی به‌ شمار می‌رود، افزود: صنایع تبدیلی در بسیاری از نقاط کشور که ظرفیت کشاورزی بالایی دارند باید توسعه پیدا کند تا تولیدکنندگان با ضررهای جبران‌ناپذیری در محصولات خود مواجه نشوند.

وی همچنین بر لزوم مدیریت و استفاده صحیح از صنایع تبدیلی در کشور تاکید کرد و اظهار داشت : در حال حاضر ۳۰ درصد محصولات کشاورزی در ایران به دلیل نبود صنایع فرآوری، تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی به ضایعات تبدیل و از چرخه مصرف خارج می شود.

معاون سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه صنایع تبدیلی حلقه گمشده اقتصاد کشاورزی گفت: فروش محصولات کشاورزی بدون فرآوری نمی‌تواند سود چندانی عاید کشاورزان کند اما ایجاد صنایع تبدیلی حاشیه سود و ارزش‌افزوده بالایی دارد.

وی در ادامه از برپایی نمایشگاه بسیج سازندگی با عنوان «اقتصاد بدون نفت» در بوستان گفتگو خبرداد و افزود: در این نمایشگاه علاوه بر ایجاد اشتغال و معرفی واحدها، صنایع کوچک و متوسط شرایطی برای ارائه محصولات با کیفیت از تولیدکنندگان به مصرف کنندگان و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مهیا شده است.

وی ادامه داد: در نمایشگاه اقتصاد منهای نفت ۱۲۰ شهرستان بهترین و با کیفیت ترین محصولات محلی خود را در معرض دید و خرید علاقمندان قرار داده اند.
در این نمایشگاه محصولاتی اعم از انواع مرکبات، منسوجات، شیرینی و خشکبار، زیتون، صنایع دستی و انواع دست بافت ها، عرقیجات و گیاهان دارویی با قیمت های حداقل ۲۰ درصد ارزان تر از قیمت بازار به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

نمایشگاه اقتصاد بدون نفت تا هشتم آذر ماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی بوستان گفتگو پذیرای بازدیدکنندگان است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.