2 آذر, 1395

بسیجیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش مضاعف داشته باشند

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد شعار سال و همگانی بودن وظیفه تلاش برای تحقق آن گفت: نقش بسیج و سپاه در تحقق منویات رهبری باید پررنگ‌تر از دیگر نهادها و سازمان‌ها باشد.

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی صبح امروز در جمع بسیجیان شهرستان بافق با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: سپاه و بسیج یکی از ارگان‌های یادگار امام راحل هستند که وظیفه دارند در راستای و اجرا و انتقال فرمایشات مقام رهبری و زمینه‌سازی عمل و تحقق آن در جامعه کوشاتر از سایر نهادها باشند.

امام جمعه بافق، حرکت‌های انجام شده در زمینه بسیج سازندگی در قالب طرح‌های هجرت و پروژه‌های عظیم در کشور توسط سپاه و بسیج را چشمگیر دانست و افزود: دشمنان نظام و انقلاب با توجه به همین فعالیت‌ها دست به تحریم و تهدید می‌زنند و به خوبی بر ظرفیت‌های آن آگاه هستند.

وی تاکید کرد: همه اقشار جامعه باید بسیج گونه در راستای آبادانی و پیشرفت کشور و تحقق آرمان‌های انقلاب و رسیدن به شکوفایی اقتصادی تلاش کنند تا دسیسه‌ها و تحریم‌های دشمن را بی‌اثر سازند.

سلیمانی با بیان اینکه پتانسیل سپاه و بسیج در عرصه سازندگی بیشتر از شرایط کنونی است، عنوان کرد: باید در کنار مسائل اقتصادی به مسائل فرهنگی هم توجه ویژه داشته باشیم و این بستر فقط مختص نیروهای جوان نیست و تمامی افرادی که روحیه بسیجی و سازندگی دارند، موظف به شرکت در مباحث فرهنگی و اقتصادی و ایجاد روحیه شادی و نشاط در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه نباید تنها به بودجه و اعتبارات دولتی متکی باشیم، خاطرنشان کرد: با اعتقاد و باور قلبی و همچنین ورود تمامی نیروهای بسیج به عرصه سازندگی، شاهد شکوفایی و پیشرفت کشور خواهیم بود.

امام جمعه بافق از بافق به عنوان قطب معدنی و بهشت معادن ایران یاد کرد و بر ورود نیروهای متخصص و مهندسان معدن در این عرصه و ایجاد طرح‌های جوار معدنی تاکید کرد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های دقیق در این زمینه آمار بیکاری کاهش می‌یابد و اقتصادی این شهرستان بهبود وضعیت خواهد داشت.

سلیمانی به قرار داشتن بافق بر سر پنج راه ریلی کشور هم اشاره و تصریح کرد: این پتانسیل، زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه طرح‌های جوار ریلی را فراهم کرده است.

وی، شهرستان بافق را امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن، نخیلات، پسته و صنایع تبدیلی و همچنین طرح‌های جوارمعدنی و جوار ریلی دانست و از سرمایه‌گذاران خواست برای سرمایه‌گذاری از پتانسیل‌های موجود این شهرستان غافل نمانند.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.