1775061
2 آذر, 1394
مسابقات تخصصی مهارت‌سنجی کشور آغاز شد

۳۵۰ دانش آموز و دانشجو در دومین مسابقه‌ تخصصی مهارت سنجی کشور در دانشگاه شریف شرکت کردند

دومین دوره رقابت‌های ملی تخصصی مهارت سنجی فن آورد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است.

 مرحله دوم این رقابت‌ها به صورت حضوری از امروز یکم آذر آغاز و تا سوم آذرماه در سالن تربیت بدنی دانشگاه صنعتی شریف ادامه خواهد داشت.

بنا بر این گزارش؛ هدف از برگزاری این رقابت‌ها شناسایی و کشف افراد مستعد و دارای مهارت کافی و معرفی این افراد به مراکز و شرکت‌ها به منظور رفع نیاز صنعت کشور به افراد متخصص و ماهر است.

مرحله اول این رقابت‌ها با مشارکت حدود شش هزار شرکت کننده از سراسرکشور در ۶ رشته‌؛ برق(الکترونیک)، برنامه نویسی رایانه، برنامه نویسی تلفن‌های هوشمند، داده کاوی، گرافیک و معماری دوم تا بیست و پنجم آبان ماه به صورت غیر حضوری برگزار شد و حدود ۳۵۰ نفر به مرحله دوم راه یافتند.

فن‌آورد به عنوان بزرگ‌ترین مسابقات تخصصی مهارت‌سنجی کشور رویدادی است که تلاش می‌کند، تا پلی باشد میان نیروهای مستعد کار و شرکت‌هایی که به دنبال جذب بهترین‌ها هستند.

در این رویداد رقابتی چالش برانگیز میان نیروهای مستعد برگزار خواهد شد تا در نهایت ضمن رتبه بندی آن‌ها، افراد برتر به بهترین شرکت‌های بازار کار معرفی شوند.

همچنین تقویت خودباوری و اعتماد به نفس ملی، ایجاد فرصت معرفی نخبگان و خبرگان کشور به عنوان الگوهای دست یافتنی، ایجاد فرصت عادلانه حضور در رقابت اقتصادی کارآفرینی، افزایش و اصلاح فرهنگ کارآفرینی در کشور، ایجاد فرصت عادلانه شناسایی و کشف افراد خبره و ماهر، آموزش و افزایش اطلاعات عمومی در مراحل و فرآیند کارآفرینی و افزایش فرهنگ و اهمیت مهارت محوری در کشور از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.

مراسم اختتامیه دومین دوره این رقابت‌ها در تاریخ چهارم آذرماه سال جاری با حضور مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس در سالن جابر ابن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 

منبع : فارس

مطالــــب مرتبط
    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3891
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.