1 آذر, 1395

ساخت زیرساخت های کشور از طریق درآمدهای نفتی

دولت باید نفت را به عنوان یک منبع درآمد حذف کند.

،مشاور ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ۶۵درصد مخارج دولت از راه فروش نفت تامین می شود گفت: دولت باید نفت را به عنوان یک منبع درآمدحذف کند و از راه فروش آن زیرساخت های کشور را توسعه دهد.

دکترمحمدحسین کریم در جمع دانششجویان دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار با اشاره به اصل ۴۴قانون اساسی افزود: طبق این اصل دولت باید ازنقش نظارتی،هدایتی و حمایتی خود فاصله بگیرد و فعالیت های اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کند تا اقتصاد مقاومتی محقق شود.
وی رشد اقتصادی کشورها را یکی از شاخصه های مهم اقتصاد دانست و تاکیدکرد: نرخ رشد اقتصادی ایران ۸درصد است که متاسقانه این رقم درسال ۹۱به منفی۸رسید.

مشاور ارشد مجمع تخشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی اقتصاد ایران وابستگی شدید به درآمدهای نفتی است اظهارداشت: ۶۵درصد مخارج دولت از راه نفت تامین می شود که اگر این مقدار به دلایلی هم چون کاهش قیمت نفت در بودجه محقق نشود مردم باید این مقدار راتامین کنند.

این تحلیل گر اقتصاد تاکید کرد: دولت باید تلاش کند نفت را به عنوان یک منبع درآمدحذف کند و از راه فروش آن زیرساخت ها و تسهیلات بخش های مختلف کشور را تامین کند.

عضوهیت علمی دانشگاه خوارزمی در پایان اشاره ای هم به صحبت های رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی کرد و گفت: ایشان همیشه تاکید می کنند که اقتصاد مقاومتی تنها برای وضع حاضر کشور نیست بلکه تدبیری بلندمدت برای رسیدن به اهداف اقتصادی نظام اسلامی است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.