29 آبان, 1395

سازمان توسعه تجارت باید راهبر اصلی صادرات غیرنفتی باشد

سازمان توسعه تجارت باید راهبر اصلی صادرات غیرنفتی و تصمیم های ان فصل الخطاب باشد.

اقای مهربان صادر کننده در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت : سازمان توسعه تجارت یکی از سازمان های مهم زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است اما عملکرد ان رضایت بخش نیست چون هنوز حرف اخر را نمی زند.


مهربان گفت: از مولفه های اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی صادرات برون زاست و سازمان توسعه تجارت باید یک عزم ملی در کشور ایجاد کند.
 
وی تصریح کرد: اگر سازمان توسعه تجارت جهت گیری تمامی فعالیت های آحاد جامعه و سازمان های دولتی را برای حمایت از صادرات معطوف کند همین یک خدمت حجت را تمام می کند و صادرکنندگان می توانند به نتایج مثبت دست پیدا کنند.
 
این صادرکننده نمونه با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت نباید در حد برگزاری همایش ها حضور داشته باشد ، برخی قوانین و مقررات موجود سازمان در جهت حمایت از صادرکنندگان نیست، گفت: صادرکنندگان در اقتصاد کشور بسیار نقش آفرین هستند بنابراین می طلبد دولت به این حوزه مهم در ساختار اقتصادی توجهی ویژه داشته باشد.
 
مهربان با اشاره به اینکه صادرات به عنوان یک عنصر موثر و کلیدی در توسعه اقتصادی کشور قلمداد می شود، افزود: شبکه بانکی باید از صادرکنندگان حمایت همه جانبه داشته باشد و شرایط بهتری برای حوزه صادرات فراهم کند و سازمان توسعه تجارت در جهت اهداف صادرات کشور حرکت کند و تسهیل گر صادرات در کشور باشد.
 
این صادرکننده نمونه با تاکید بر اینکه سازمان توسعه تجارت باید عزم ملی برای توسعه صادرات در کشور ایجاد کند، اظهار داشت: دستور العمل ها و ضوابط سازمان توسعه تجارت در ادارات و سازمان های دیگر کارساز، فصل الخطاب، نافذ نیست و در یک کلام حرف آخر را نمی زند.
 
وی با یادآوری اینکه سازمان مزبور باید تمامی دستگاه های دولتی را درگیر امر صادرات کند، گفت: صادرات کالا به عنوان وجهی از بازرگانی خارجی بیانگر توان تولیدی کشورها و فرصت ویژه ای برای تحقق سیاست های اقتصادی ایجاد می کند.
 
مهربان در ادامه با بیان اینکه رشد اقتصادی ناشی از ارزآوری صادرات غیرنفتی «پایدار، مولد و در جهت توسعه پایدار» است، اذعان داشت: صادرات محصولات تولیدی در کشور نقش مهمی در تحقق و عمل به اقتصاد مقاومتی دارد.

منبع : صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.