23 آبان, 1395

اثرات برجام سال آینده خود را نشان می‌دهد/ مسائل بانکی به‌طور کامل حل نشد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه در خصوص برجام بیش از اندازه تبلیغ شد، گفت: اشکالاتی که ظرف ۱۰ سال به وجود آمده ظرف شش ماه تا یک سال قابل برطرف شدن نیست و اثرات خود را از سال آینده نشان می‌دهد.

مسعود خوانساری در گفت‌وگویی اظهار کرد: روسای جمهور آمریکا هرچند اختلاف نظر دارند اما این امر تاثیری زیادی بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.

وی افزود: این عدم تاثیرپذیری در شرایطی فراهم می‌شود که همدلی و وفاق در کشور ما وجود داشته باشد و با انجام تدبیرهای لازم مسائل را پیگیری کنیم.

وی با  لزوم توجه بر پتانسیل‌های داخلی در اقتصاد کشور گفت: در ابتدا باید به پتانسیل‌های داخلی توجه داشت و در کنار آن جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای توسعه اقتصادی کشور مورد اهمیت است.

* در خصوص برجام بیش از اندازه تبلیغ شد

خوانساری گفت: درباره برجام بیش از اندازه تبلیغ و اعلام شد که اگر انجام گیرد همه مسائل اقتصادی حل می‌شود که این امر خود فرافکنی بود. 

وی افزود: باید اذعان داشت که اشکالاتی که ظرف ۱۰ سال به وجود آمده ظرف شش ماه تا یک سال قابل برطرف شدن نیست . 

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: مسائل بانکی نیز به طور کامل حل نشده اما در دست اقدام است و امید به برطرف شدن آن وجود دارد. 

*  معیشت مردم  بهبود می‌یابد

خوانساری اضافه کرد: سرمایه‌گذاری‌های خارجی بتدریج انجام می‌شود و به نظر می‌رسد اثرات برجام خود را از سال آینده نشان می‌دهد.

وی در پایان گفت: در صورت توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری‌ها منجر به بهبود شرایط اقتصادی و معیشت مردم نیز می‌شود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.