16 آبان, 1395

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در گرو نقش آفرینی بانوان

بانوان می توانند با پیروی از سبک زندگی اسلامی در نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی مؤثری داشته باشد.

اقتصاد مقاومتی که به معنای اتکاء به اقتصاد درونی کشور با اعتقاد به اینکه ما می توانیم وبا استفاده ازقدرت اندیشه ونیروی انسانی داخل کشور به نیاز های خود پاسخ مطلوب دهیم واین نوع فکر وحرکت را به کل جهان صادر کنیم تا کشورهای مستضعف از زیر چکمه های استعمار خارج شده واستقلال اقتصادی خود را حفظ کنند.

نقش زن باتوجه به اینکه دارای دو نقش بسیار مهم وکلیدی همسری ومادری است این توانایی را دارد که :

۱_ هم بعنوان زن خانه از وسایل،پوشاک وحتی خوراک  تولید داخل استفاده کند( مثلا وسایل آشپزخانه لباس افراد خانواده وخوراکی مانند برنج و…را ایرانی استفاده کند)

۲- همسر و سایر افراد را به توانستن و قدرت داشتن جهت ابداع و ابتکار و خلاقیت در اقتصاد تشویق کنند و افرادی که همسرشان یا پدر وبرادرشان داری سرمایه است  بجای کارهای واسطه ای به کارهای تولیدی رو بیاورند هر چند کار تولیدی کوچک ومختصر باشد.

۳- استفاده از کالای داخل را با افتخار وبزرگی یاد کنند نه اینکه مثلا در جمع زنانه با حالت ضعف مثلا بگویند فلان یخچال ایرانی را خریدم .

.۴- اقدام به فرهنگ سازی کنند به این شکل که خانم ها وقتی به بازار جهت خرید می روند بِرند ایرانی را بر دیگر برندها ترجیح داده و از آن با خرید خود حمایت کنند وباصحبت درحین خرید با دیگران بر تقویت آن بیفزایند .

۵- بانوانی که فن تولیدی دارند مانند قالی بافی چرم دوزی و… به  این کار خود ادامه دهندودیگران را جهت آموزش این فن تشویق وکلاس های رایگان بگذارند.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.