15 آبان, 1395

اقتصاد پویا باید دانش بنیان باشد

استاندار قم با تأکید بر اینکه اقتصاد پویا و قابل اتکا باید دانش بنیان باشد، گفت: برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بدون توجه به شرکت‌های دانش بنیان اجرایی نمی‌شود.

سید مهدی صادقی در نشست صمیمی واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان قم با استاندار قم که عصر چهارشنبه در سالن معصومیه(س) قم برگزار شد، با بیان اینکه هزاره سوم، دوران توجه به نقش‌های بنیادین و فناوری‌های نرم است، گفت: اقتصاد زمانی می‌تواند پویا و قابل اتکا باشد که با مؤلفه‌های دانش بنیان گره خورده باشد.

وی با تأکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان شده است، افزود: اقتصاد مقاومتی فرایندی همه جانبه و فراگیر است و تنها به دولت ربط ندارد.

استاندار قم با بیان اینکه نباید اقتصاد مقاومتی را یک امر دولتی معرفی کرد، گفت: اقتصاد مقاومتی با تغییر نگرش‌ها و ساختارهای فکری باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه بدل شود.

وی با اشاره به رشد کمی و کیفی حوزه‌های فناوری در استان قم، گفت: خوشبختانه با تلاش‌های پارک علم و فناوری به عنوان متولی حوزه فناوری، استان قم در حوزه‌های زیرساختی و محتوایی فناوری رشد و توسعه قابل توجهی داشته است.

صادقی با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان اساس فناوری‌های روز دنیا هستند، اظهار کرد: این نوع شرکت‌ها و نخبگان می‌توانند کشور را به اهداف و قله‌های بلند رشد و توسعه نزدیک کنند.

ضرورت تخصیص فضای مناسب به پارک علم و فناوری

وی با ابراز تأسف از نبود فضای مناسب برای استقرار و حمایت از شرکت‌ها و واحدهای فناور استان قم، افزود: در حال حاضر ۲۰ هکتار زمین به پارک علم و فناوری استان قم داده شده است اما در شرایط سخت کنونی ساخت و تکمیل آن زمان‌بر خواهد بود.

استاندار قم با اعلام اینکه باید روی افزایش سهم بودجه‌ای حوزه فناوری در برنامه ششم کار شود، گفت: یکی دیگر از کارهایی که باید در حوزه فناوری انجام شود شبکه سازی و همداستان شدن واحدهای فناوری عضو پارک و مراکز رشد در جهت ایجاد هم افزایی و توانمندسازی است.

وی با تأکید بر اینکه باید با ایجاد مراکز علوم و معارف اسلامی نیازهای روز جامعه را برطرف کنیم، گفت: مهم‌ترین فعالیت در علوم انسانی توجه و سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های نرم است.

شایان ذکر است در این مراسم از سه واحد فناور حوزه علوم انسانی، سه شرکت دانش بنیان و نخستین شرکت رشد یافته پارک علم و فناوری استان قم با اهدای لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.