13 آبان, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد فروشگاههای عرضه پوشاک ایرانی اسلامی

شهلا تاجفر در جلسه کارگروه عفاف و حجاب که با حضور اعضاء، مشاورین و نمایندگان امور بانوان دستگاهها و فعالین عرصه عفاف و حجاب استان در سالن شهید نیکخواه استانداری برگزار شد، حجاب و عفاف را از عظیم ترین نمودهای تاریخ تمدن اریان اسلامی عنوان کرد.

وی ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام، به بیان ابعاد مختلف حضور گسترده بانوان در راهپیمایی پرداخت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی اظهار کرد: پوشش و عفاف و حجاب در فرهنگ اصیل ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و پیشینه تاریخی آن در ایران به قبل از اسلام بر می گردد.

وی با بیان اینکه بحث حجاب و عفاف با ظهور اسلام و ورود آن به ایران به اوج و تعالی خود رسید، تصریح کرد: این مقوله با شرع مقدس اسلام همخوانی داشته و پذیرش پوشش اسلامی مورد توجه و اهتمام جدی مردم ماست.  

تاجفر گفت: در راستای حفظ این ارزش  و مقوله مذهبی، توجه ویژه به تعلیم و امر آموزش از راهکارهای موثر و شایسته نهادینه کردن و تداوم آن در جامعه اسلامی است که باید مورد توجه مسئولین دانشگاهها و نهادهای فرهنگی و آموزشی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید پدیده مذهبی و ارزشی عفاف و حجاب دغدغه تمامی مسئولین و خدمتگزاران نظام اسلامی باشد، افزود:بدیهی است در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت تمامی دستگاهها هستیم.

تاجفر با اشاره به اینکه باید نسبت به ایجاد فروشگاههای عرضه پوشاک ایرانی اسلامی اهتمام ویژه ای شود، گفت: آشنایی با مفهوم برند ایرانی اسلامی باعث می شود تا سیاستهای مد نظر رهبر معظم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی نیز تحقق یابد.

منبع : تبار

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.