12 آبان, 1395

عملکرد برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید قابل قبول نیست

برخی بانک‌ها از عملکرد قابل قبولی در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و کشاورزی برخوردار نیستند و گزارش عملکرد آنها به زودی برای دولت ارسال می شود.

رضا رحیمی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید  با اشاره به معضل بیکاری جوانان در استان اظهار داشت: تسهیلات رونق تولید در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب و سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید به بنگاه‌های تولیدی پرداخت می شود و در این میان با توجه به مشکلات بسیار استان در حوزه اشتغال، کرمانشاه بیش از هر استان دیگری نیازمند جذب حداکثری این تسهیلات ارزشمند و با بهره مناسب جهت رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار و اشتغال زایی بیشتر است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه ادامه داد: با وجود این شرایط، رتبه استان در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید توسط بانک ها چندان مناسب نیست که تداوم این روند با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت تدبیر و امید در تناقض آشکار بوده و قابل قبول نیست.

این مدیر ارشد خواستار کمک و همراهی بیشتر بانک‌ها به منظور ارائه تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی در استان شد و گفت: برخی از بانک ها از عملکرد قابل تقدیری برخودار بوده‌اند، ولی متأسفانه دیگر بانک ها در این زمینه عملکرد مناسب و قابل قبولی از خود نشان نداده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان با جدیت روند پرداخت تسهیلات را مورد بررسی قرار داده و گزارش عملکرد بانک ها را بزودی به دولت ارایه خواهد داد تا بر اساس ضوابط با بانک های غیرفعال برخورد شود.

 رحیمی پرداخت این تسهیلات را در رونق واحدهای تولیدی بسیار اثرگذار دانست و گفت: شرکت محورسازان از جمله بنگاه های تولیدی بود که تا مرز ورشکستگی پیش رفت، ولی با تسهیلاتی که توسط یکی از بانک ها در اختیار مدیران این شرکت قرار گرفت توانست به کار خود رونق ببخشد و هم اکنون یکی از واحدهای تولیدی نمونه کشور در عرصه قطعه سازی است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه اظهار داشت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان از کرمانشاه رفتند و افرادی که باقی ماندند شایسته تقدیر بسیارند و باید مورد حمایت جدی مسئولین قرار گیرند.

این مدیر ارشد اقتصادی افزود: تیمی متشکل از مدیران اقتصادی استانداری، صنعت و معدن و تجارت و مدیران بانک ها از ابتدای هفته آینده جلسات مشترکی را با حضور واحدهای متقاضی تسهیلات رونق تولید برگزار می کنند تا مشکلات مربوطه هرچه سریعتر رفع شوند.

وی خاطرنشان کرد: تا دو هفته دیگر عملکرد بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید به تفکیک ارزیابی شده و در قالب گزارشی برای دولت ارسال می شود.

رحیمی اظهار امیدواری کرد، با تلاش هایی که طی هفته پیش رو صورت می گیرد، شاهد بهبود عملکرد بانک ها و ارتقای جایگاه کرمانشاه در این زمینه باشیم.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه اظهار کرد: تعدادی از واحدهایی که در تملک بانک‌ها هستند باید هرچه زودتر از طریق مزایده و یا به شکل توافقی واگذار شوند تا از این حالت بلاتکلیفی خارج شوند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.