12 آبان, 1395

مدیری که حقوق نجومی می گیرد نمی‌تواند کار اقتصاد مقاومتی کند

خبرگزاری شبستان: سفیر سابق ایران در برزیل با بیان اینکه مدیر جهادی برای خدا کار می کند نه برای حقوق های نجومی، گفت: مدیری که دنبال حقوق نجومی است نمی تواند کار اقتصاد مقاومتی بکند.

محسن شاطر زاده شب گذشته (۱۱ آبان) در نشست بصیرتی استکبارستیزی و اقتصاد مقاومتی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: اسناد لانه جاسوسی نشان می دهد که آمریکایی ها حتی تا لحظات آخر در لانه جاسوسی مشغول جاسوسی بودند.

 

وی گفت: جنایات آمریکا در حمله به هواپیمای مسافربری ایران، جنگ ۸ ساله صدام علیه ایران، خباثت در صحرای طبس و ترورها و در نهایت جنگ اقتصادی ۳۷ ساله علیه این نظام اسلامی از خباثت های آمریکایی ها برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تمام خباثت های آمریکا بدلیل کینه ای که از ایران دارند است، گفت: هسته ای و امثالهم برای آمریکایی ها بهانه است و آنها فقط می خواهند از طریق تحریم های ظالمانه و خباثت های قبلی خود جلوی پیشرفت و نفوذ خیره کننده ایران اسلامی در منطقه و جهان را بگیرند.

 

شاطرزاده گفت: آمریکایی ها نگران هستند که با گسترش نفوذ ایران اسلامی در منطقه آنها سلطه خود را در این منطقه از دست بدهند و این ترس باعث دشمنی عمیق آنها با ایران اسلامی شده است.

 

وی با بیان اینکه جنگ امروز ایران اسلامی با شیطان بزرگ جنگ از نوع اقتصادی است، ادامه داد: آمریکایی ها در ۸ سال گذشته بیشترین تحریم ها را علیه ایران اسلامی وضع کردند و می خواستند از این طریق ایران را از پای در آورند اما نتوانستند.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید به صورت عملی در کشور پیاده سازی شود، گفت: اقتصاد مقاومتی باید مولد، درون زا، پیشرو و به طور خاص با مدیریت جهادی باشد.

 

به گفته وی همه ملت موظف به افزایش تولید داخلی هستند اما علی رغم اینها اکنون سه سال است که در همه حوزه ها صنعت خوابیده است و ۷۰درصد کارخانه ها تعطیل شدند و در حوزه فضایی هم هنوز اجازه پرتاب ماهواره را ندادند.

 

شاطرزاده با بیان اینکه مطالبه رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی از همه آحاد ملت است و تنها مربوط به دولت نمی‌شود، تصریح کرد: در هنگام خرید مردم باید کالای ایرانی را انتخاب کنند تا از این طریق از تولید داخلی حمایت کرده باشند.

 

وی با اشاره به اینکه تحقیر کالای ایرانی از برنامه های دشمنان برای ضربه زدن به تولید داخلی است، گفت: نباید گول این حیله دشمن را بخوریم، بسیاری از کالاهای ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه با ایجاد هر کارخانه خودروسازی به طور متوسط برای ۱۰۰ هزار نفر مستقیم در کارخانه و بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور شغل ایجاد می‌شود، اظهارداشت: بیش از سه سال وزارت امور خارجه ایران در مورد برجام تلاش کرد اما هیچ حاصلی نداشت که اگر این وقت و انرژی را صرف حوزه اقتصادی می کردند بسیار در حوزه اقتصاد کشور جلوتر بود.

 

وی با بیان اینکه مدیر جهادی برای خدا کار می کند نه برای حقوق های نجومی، گفت: مدیری که دنبال حقوق نجومی است نمی تواند کار اقتصاد مقاومتی بکند.

 

سفیر سابق ایران در برزیل شجاعت، جسارت، عشق خدمت به کشور و مردم، نهادینه شدن ما می توانیم و تلاش زیاد را از ویژگی های یک مدیر جهادی دانست و گفت: برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی نیازمند کار جهادی و مدیران جهادی هستیم.

 

شاطرزاده با بیان اینکه رسانه های مجازی امروز ابزار فرهنگی و ثروت اندوزی هستند، گفت: تلگرام در ایران ۲۵ میلیون عضو دارد که ماهانه حدود ۲۰۰ میلیون دلار از این طریق سود می کنند، بیشترین مخاطب تلگرام در جهان در ایران هستند.

 

وی افزود: در حال حاضر ۸۵۰ دانشگاه و ۴۰۰ مرکز تحقیقاتی در کشور داریم با ظرفیت بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دانشجو، یعنی به ازای هر یک میلیون نفر ۵۵ هزار نفر دانشجو در ایران است.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.